اخبار و مقالات

پروفیل گالوانیزه

پروفیل گالوانیزه:
گالوانیزه گرم، همان پوشش دادن به آهن یا فولاد توسط روی مذاب میباشد. این فرآیند بسیار راحت که سبب جلو گیری از زنگ زدن پروفیل گالوانیزه میشود و از بهترین روش هایی موجود برای حفاظت از فولاد یا آهن در برابر خوردگی است.
پروفیل گالوانیزه به پروفیلی گفته میشود که توسط لایه ای از روی پوشیده شود.
از روش‌های ساده و اقتصادی محافظت از خوردگی  گالوانیک میباشد که توسط پوشاندن لایه ای سطح فلز محافظ ( که غالبا فلز روی هست) بر سطح فلز مادر انجام می‌شود.هدف از اینکار حفاظت از فلز مادر است که پوشش از بین رفته وبه فلز مادر آسیبی نمیرسد. میزان مقاومت پوشش گالوانیزه نیز در برابر خوردگی متناسب با ضخامت لایه پوششی است.
 روش کار برای گالوانیزه کردن پروفیل گالوانیزه به این صورت است که با غوطه ور نمودن فولاد یا آهن در روی مذاب ، لایه ای از آلیاژ روی-آهن، بر روی پروفیل ایجاد می گردد که تمام سطح را پوشش داده و هیچ نقطه ای در سطح نخواهد بود که فاقد از پوشش باشد.این کار باعث میشود هیچ نقطه ای روی فلز بدون پوشش باقی نماند تا خوردگی یا همان زنگ زدن، از آن قسمت شروع شود. به این روش گالوانیزه گرم هم گفته میشود.پروفیل حاصل شده پروفیل گالوانیزه نامیده میشود.
 مراحل گالوانیزه گرم بصورت زیر است:
آماده سازی پروفیل یا ورق
روان سازی در روی مذاب
خشک کردن پروفیل یا ورق
پس از اتمام این مراحل پوشش تشکیل شده بر روی فلز مادریا پروفیل گالوانیزه ،دارای عمر طولانی در گرما و رطوبت بالا و باد و باران خواهد بود.از دیگر مزایای این روش قیمت ارزان است. همچنین طی حمل ونقل،مقاومت زیادی در برابر آسیب ایجاد میکند، و سبب داشتن خاصیت کاتودیکی ،خراشیدگی ها و زنگ های جزیی را جبران نموده و از پروفیل گالوانیزه ، و فلز مادر محافظت می نماید
بیشترین کاربرد پروفیل گالوانیزه در صنعت ساخت درب و پنجره های upvc است و نقش آن در مقاوم کردن پنجره های دوجداره و تقویت درب و پنجره های دو جداره UPVC بسیار مهم است، از پروفیل گالوانیزه (که رینفورس هم نامیده میشوند) با ضخامت متناسب داخل پروفیل های UPVC استفاده میگردد.
پروفیل گالوانیزه به شکل ناودانی یا همان (U انگلیسی)، و غالبا در شاخه هایی ۶ متری تولید می‌گردند. بکارگرفتن پروفیل گالوانیزه در داخل پروفیل اصلی UPVC و همچنین پیچ شدن یراق آلات روی پروفیل UPVC  تقویت شده، با جلوگیری نمودن از خطر هرز شدن پیچ ها و افتادگی بازشوی پنجره ها طی باز وبسته شدن مکرر، مقاومت درب و پنجره های UPVC را نیز افزایش میدهد.
مزیت دیگر استفاده از پروفیل گالوانیزه در داخل پروفیل های UPVC بالابردن مقاومت آنها در برابر فشار ناشی از باد و فشارهای وارده از طرف نما ویا دیوار چینی به درب و پنجره میباشد، در ارتفاعات زیاد (در برج ها) نیروی باد بطور قابل توجهی زیاد است بطوریکه حتی در محاسبات ساختمان نیز دخیل است و یا در اثر فشار نمای اجرا شده ساختمان پنجره ها باید مقاومت زیادی داشته باشند که توسط پروفیل گالوانیزه داخل آنها میسر میشود.
با توجه به فشارهای وارده به پنجره و یا سایز پنجره ضخامت پروفیل های گالوانیزه نیز باید بیشتر لحاظ گردد؛ ضخامت ورق ۱ میلیمتر شروع و برحسب نیازممکن است تا ضخامت ۲ میلیمتر نیز برسد.
 

تهران آهن

شرکت آهن تهران در زمینه ی فروش و عرضه آهن آلات ساختمانی و صنعتی فعالیت می نماید. فروش انواع میلگرد , تیرآهن , نبشی , ناودانی , ورق , قوطی , پروفیل و خدمات برشکاری از جمله خدمات این شرکت می باشد.


درباره ما

شرکت آهن تهران در زمینه ی فروش و عرضه آهن آلات ساختمانی و صنعتی فعالیت می نماید.
فروش انواع میلگرد , تیرآهن , نبشی , ناودانی , ورق , قوطی , پروفیل و خدمات برشکاری از جمله خدمات این شرکت می باشد.

اطلاعات تماس

1- بازار آهن شادآباد ، بهاران 2 ، بلوک 13 ، مجتمع رستم خانی ، طبقه دوم - 66146608

2-اتوبان آزادگان ، جنب پل صمیع خانی ، بازار بزرگ آهن ، مکان بلوک 3 مرکزی - 55508591

3- جردن ، نلسون ماندلا خیابان تابان ، پلاک 62 ، واحد 5 - 88200454

دفتر مرکزی

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به تهران آهن میباشد| طراحی وب سایت ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT.