خرید تیرآهن به صورت کیلویی است یا شاخه ای؟

خرید تیرآهن به صورت کیلویی است یا شاخه ای؟

در بازار امروز قیمت خرید تیر آهن به صورت لحظه ای محاسبه می شوند چراکه مسائل سیاسی و اقتصادی و نرخ ارز از عوامل تأثیر گذار بر نرخ آهن هستند. در ماه‌های اخیر بدلیل افزایش قیمت دلار، صادرات آهن و افزایش تقاضا در بازار، قیمت تیرآهن افزایش یافته است. شرکت آراد آهن اسپادانا یکی از شرکت‌های برتر در زمینه فروش تیر آهن اصفهان است که مشتریان می‌توانند به صورت لحظه ای و آنلاین قیمت ‌ها را در این سایت مشاهده نمایند، همچنین شما می‌توانید برای خرید تیرآهن با کارشناسان ما در آهن طهران تماس حاصل فرمایید.
این محصولات در صنایع مختلف به ویژه در ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارند. همانطور که می دانید آهن به صورت وزنی فروخته می شود می شود، در نتیجه قیمت آهن کیلویی درست و به صرفه تر بوده است . شاید الان که این جمله را گفتیم بگویید که جاهایی را سراغ داریم که این محصولات را به صورت شاخه ای می فروشند این موضوع کاملا درست است اما خرید کیلویی آهن مناسب تر و ارزان تر از خرید شاخه ای آن می باشد.
سوالی که ذهن همه افراد را درگیر کرده است برای بسیاری از افراد پیش بیاید این است که آهن کیلویی چند هستش و برای خرید آهن کیلویی ، خرید از کارخانه بهتر است یا خرید از نماینده رسمی کارخانه ؟
به دلیل نوسانات قیمت در بازار آهن تهران حتما قبل از خرید و سفارش از همکاران ما در آهن طهران مشاوره و راهنمایی بگیرید، همچنین میتوانید از آخرین قیمت روز آهن کیلویی اطلاع پیدا کنید و خرید خود را به صورت کیلویی از کارشناسان ما بگیرید .

 

خرید تیرآهن از آهن طهران

 

فروش شاخه ای مسبب کاهش وزن برای سود بیشتر

 

برخی محصولات فولادی مانند تیرآهن یا میلگرد که بیشترین استفاده را در ساختمان‌سازی دارد در بازار هم به صورت کیلویی و هم به‌صورت شاخه‌ای به فروش می‌رسد . این در حالی است که در سطح دنیا و براساس استاندارد این محصولات بر مبنای وزن به فروش می‌رسد. اما فروش شاخه‌ای تیرآهن یا میلگرد در بازار داخلی سبب کاهش وزن این تولیدات در جهت حاشیه سود بیشتر شده است، موضوعی که اگر نادیده انگاشته شود در یک بازه بلند مدت می‌تواند استحکام سازه‌های فولادی در کشور را با فاجعه روبه‌رو کنند.


فروش محصولاتی با بال، ضخامت و جان کمترچرا که برخی تولیدکنندگان فولادی دست به تولید محصولاتی با وزن غیراستاندارد می‌زنند؟
در این‌باره احسان دشتیانه، معاون بازاریابی و فروش ذوب آهن اصفهان در گفت‌وگویی اظهار کرد که:
برخی عرضه‌کنندگان محصولات فولادی مانند تیرآهن یا میلگرد را کیلویی خریداری کرده و شاخه‌ای به فروش می‌رسانند. با توجه به این موضوع برخی از تولیدکنندگان نیز تولیدهایی با وزن کمتر به بازار عرضه می‌کنند. دشتیانه در ادامه توضیح داد: برای مثال یک شاخه تیرآهن براساس استاندارد باید ۱۵۴کیلوگرم وزن داشته باشد که میزان یک تن آن، تعداد شاخه‌های مشخص می‌شود، اما زمانی که به جای ۱۵۴کیلوگرم ۱۴۰کیلوگرم وزن یک شاخه تیرآهن می‌شوند
تعداد شاخه‌ها نیز براساس مقیاس شاخه‌ای افزایش می‌یابد، در نتیجه افرادی که با مقیاس شاخه محصول خود را به فروش می‌رسانند، سود بیشتری نصیب‌ شان می شود.

 

پارامترهای تاثیرگذار بر قیمت تیرآهن


برای بررسی پارامترهای تاثیرگذار بر قیمت انواع اهن ، بجز قیمت تمام شده و مالیات بر ارزش افزوده، پارامترهای دیگری دخیل هستند که مهمترین آنها تناسب بین عرضه و تقاضاست. بهتر است بدانید که تعداد کارخانه های تولیدکننده تیراهن در ایران، به نسبت دیگر مقاطع مثل میلگرد و پروفیل کمتر بوده است.

پس در درجه اول، با توجه به محدود بودن تعداد تولیدکننده های تیراهن در ایران، بحث میزان عرضه این کالای مهم فولادی بر روی قیمت آن بسیار تاثیر گذار است. قیمت تیراهن در تمام برندهای معتبر تولیدکننده در ایران، از جمله تیرآهن کرمانشاه، ذوب آهن اصفهان ، اهواز، یزد و ناب تبریز و آرین در لیست زیر قابل مشاهده هستند.
فاکتور دوم تاثیر گذار بر تیر، قیمت پایه میلگرد در معاملات بورس کالا است. تیراهن در بورس کالا، به همراه میلگرد در روزهای شنبه و سه شنبه هر هفته عرضه و معامله می‌شود. با توجه به اینکه در فرمول قیمت پایه عرضه تیراهن، ضریب ۱.۰۷ از قیمت میلگرد در نظر گرفته می‌شود. لذا قیمت پایه عرضه تیراهن در بورس کالا ، تابعی از قیمت این کالای مهم فولادی، یعنی میلگرد نیز می‌باشند.

 

 

خرید تیرآهن از آهن طهران

 

 

مطالب مرتبط به سایت آهن طهران:

با انواع و کاربردهای میلگرد آشنا شوید.

سبک ترین نوع تیرآهن در بازار ایران کدام است؟

مقایسه ورق استیل نگیر و ورق استیل بگیر

۱۴۰۰ شنبه ۱۰ مهر
425بازدید
مطالب مرتبط
جدول وزنی میلگرد

آنالیز میلگرد های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 382 بیشتر
جدول وزنی تیرآهن

آنالیز تیرآهن های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 361 بیشتر
کاردبرد و انواع قوطی پروفیل در ساخت و ساز

قوطی پروفیل و دیگر مقاطع فولادی، پر مصرف ترین مصالح برای پروژه های ساخت و ساز هستند. تمام اسکلت های فلزی که در تأسیسات مختلف مشاهده می کنید از این متریال فولادی ساخته شده اند.

۱۳۹۹ يکشنبه ۱۶ آذر 1408 بیشتر