عوامل موثر در قیمت میلگرد و نکات مهم در خرید آن

عوامل موثر در قیمت میلگرد و نکات مهم در خرید آن

میلگرد در ایران، بر اساس استاندارد ۳۱۳۲ تولید می‌شود و معیار آن، آج میلگرد و سایز آن است. میلگرد در گریدهای A۱، A۲، A۳، A۴ و به صورت میلگرد آجدار و میلگرد ساده تولید می‌شود تا بتواند با توجه به نوع کاربرد، نیاز صنایع مختلف را برطرف می سازد. در ایران میلگردهای گرید A۲ ، A۳ بیشترین کاربرد و مصرف را دارند.

 

انواع میلگردها و پرمصرف ترین آن کدام اند؟

 

میلگرد:A۱ میلگرد ساده ای است که هیچ آجی روی آن وجود ندارد. میلگرد A۱ دارای ۲۴/۰ درصد کربن و ۶۰/۰ درصد سیلیسیوم است و دارای مقاومت تسلیم ۲۴۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر و تنش گسیختگی ۳۸۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر می باشد. بیشتر در آهنگری کاربرد است و برای تغییر شکل و انجام جوشکاری بسیار مناسبتر است.

میلگرد:A۲ میلگرد آجدار است که دارای آج بصورت مارپیچ بوده که تا انتها ادامه دارد. دارای مقاومت تسلیم ۳۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر و تنش گسیختگی ۵۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر است. از این میلگرد در ساختمان سازی سبک و تولید خاموت استفاده می شوند.

میلگرد:A۳ میلگرد آجدار است که آج آن بصورت جناقی بوده و مناسب ساختمان سازی می باشد و دارای تنش جاری ۴۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر و تنش گسیختگی ۶۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر می باشد و برای آهنگری مناسب نبوده و انجام جوشکاری بر روی آن مجاز نیستند.

میلگرد A۴ (آج ۵۰۰- مرکب) : میلگرد آجدار با آج دوکی شکل و مرکب است که دارای مقاومت ۵۰۰ و ۵۲۰ مگاپاسکال (Mpa) بوده است و دارای استحکام بسیار بالا و وزن پایین بوده در صنعت ساختمان استفاده می شود. استفاده از این نوع میلگرد به جلوگیری از اتلاف منابع و سهولت بیشتر در طراحی کمک شایانی می نماید. انجام آهنگری و جوشکاری بر روی این نوع میلگرد ممنوع است.

 

خرید میلگرد از آهن طهران

 

عوامل موثر بر قیمت میلگرد در ایران

 

قیمت مواد اولیه برای ساخت میلگرد: قیمت مواد اولیه برای ساخت این محصول، تاثیر مستقیمی بر قیمت آن دارد. همان طور که می‌دانید، قراضه و سنگ آهن، محصولاتی هستند که برای ساخت اولیه‌ی میلگرد مورد استفاده قرار می‌گیرند. بالطبع، با افزایش قیمت مواد اولیه‌ی میلگرد، شاهد افزایش قیمت این محصول در بازار خواهیم داشت.
در اینجا به اختصار به برخی از عوامل موثر بر قیمت میلگرد در ایران می پردازیم. عوامل متعددی بر قیمت میلگرد در ایران تاثیر می گذارند که از آن جمله میتوان به، قیمت سنگ آهن و قراضه به عنوان مواد ائچولیه تولید میلگرد، میزان عرضه و تقاضای میلگرد در بازار تولید و مصرف، پیش بینی قیمت میلگرد و سطع مصرف آن در آینده توسط مصرف کنندگان، قیمت دلار و نوسانات قیمت ارز در کشور، ، هزینه های مربوط به حمل و نقل، قیمت سوخت، بهره وری خطوط تولید میلگرد، هزینه حقوق و دستمزد در بخش تولید، تحریم های اقتصادی و تاثیر تحریمها در افزایش هزینه تولید و فروش با قیمت کمتر و ... اشاره کنیم.

با توجه به نوسانات و تغییراتی ساعتی قیمت انواع آهن آلات که در بازار آهن ایران وجود دارد عدم کسب اطلاعات صحیح و به موقع در مورد قیمت میلگرد، قیمت تیرآهن، قیمت ورق فولادی، قیمت قوطی و پروفیل، قیمت لوله، قیمت مفتول و عدم دسترسی شما به شرکتهای معتبر آهن آلات جهت خرید، میتواند از نگرانیهای هموطنان عزیز برای خرید آهن آلات باشد. چون خریدآهن آلات در زمان نامناسب میتواند سبب ایجاد ضررهای مالی جبران ناپذیری برای شما خواهد داشت.

در ایران کارخانه‌های مختلفی تولید کننده میلگرد هستند که لیست قیمت میلگرد آن‌ها در سایت آهن طهران موجود می‌باشد و به صورت لحظه‌ای به روز رسانی می‌شود. بروز رسانی لحظه‌ای قیمت آهن آلات این امکان را برای مشتریان فراهم می‌سازد تا هر لحظه و هر زمان بتوانند با مراجعه به وب سایت آهن طهران از آخرین قیمت آهن آلات و همچنین انواع میلگرد با خبر شوند.

 

خرید میلگرد از آهن طهران

 

 

مطالب مرتبط به سایت آهن طهران:

خرید تیرآهن به صورت کیلویی است یا شاخه ای؟

با انواع و کاربردهای میلگرد آشنا شوید.

سبک ترین نوع تیرآهن در بازار ایران کدام است؟

۱۴۰۰ يکشنبه ۱۱ مهر
273بازدید
مطالب مرتبط
جدول وزنی میلگرد

آنالیز میلگرد های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 382 بیشتر
جدول وزنی تیرآهن

آنالیز تیرآهن های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 361 بیشتر
کاردبرد و انواع قوطی پروفیل در ساخت و ساز

قوطی پروفیل و دیگر مقاطع فولادی، پر مصرف ترین مصالح برای پروژه های ساخت و ساز هستند. تمام اسکلت های فلزی که در تأسیسات مختلف مشاهده می کنید از این متریال فولادی ساخته شده اند.

۱۳۹۹ يکشنبه ۱۶ آذر 1408 بیشتر