لوله تست آب گالوانیزه چیست؟

لوله تست آب گالوانیزه چیست؟

 

لوله تست آب یکی از پرکاربردترین لوله درزدار با PH خنثی به منظور انتقال مایعات و آب می باشد که این لوله های گالوانیزه تست آب با فرآیند شکل دهی سرد از ورق فولادی مناسب تولید می شوند. درز جوش آن مورد تست قرار میگیرد و سپس بعد از تایید، از طریق روش گالوانیزاسیون گرم پوشش دهی می گردد. از همین رو به آن لوله گالوانیزه تست آب گفته می شود. این محصول در ضخامتها و ابعاد استاندارد تولید می شود.


کاربرد لوله گالوانیزه تست آب


مهمترین کاربرد لوله گالوانیزه تست آب، اجرای سیستم های آبرسانی می باشند. نمونه هایی از این سیستمهای آبرسانی می توانند شامل حال یک ساختمان، یک باغچه ی کوچک، یک پروژه ی پرورش گل وگیاه، یک گلخانه در ابعاد صنعتی و یا یک تاسیسات در کارخانجات نیز باشد. آب مصرفی حتما باید از منبع تغذیه تا محل مصرف انتقال پیدا کند. منبع تغذیه می تواند خود یک شاه لوله Header باشد. معمولا سایز لوله ی آب رسانی اصلی بالاتر بوده. منبع می تواند یک تانک یا مخزن ذخیره سازی آب نیز باشد. در گذشته برای استفاده از مخزن ها به عنوان منبع تغذیه ، آنها را در ارتفاع نصب میکردند تا فشار لازم برای جریان آب از طریق اختلاف ارتفاع منبع و انشعاب های لوله کشی، تامین شود. اما در حال حاضر پمپ های الکتریکی این مورد را به خوبی جبران کرده اند چرا که میتوان منبع ذخیره را در هر ارتفاع دلخواهی نصب کرد. در هر حال میبایست برای انتقال آب از منبع تغذیه تا محل مصرف لوله به کار برد.

لوله گالوانیزه تست آب از این جهت که همواره با آب و رطوبت، چه داخل لوله و چه در خارج از آن در ارتباط است، در معرض زنگ زدگی قرار دارد. فلسفه گالوانیزه کردن این لوله ها افزایش مقاومت به خوردگی در اثر رطوبت لوله میباشد. به این روش عمر لوله ها بیشتر شده و نیاز به سرویس سیستم در دوره های زمانی طولانی امکان پذیر خواهد بود. دانستن این مطلب بسیار اهمیت دارد زیرا اگر به هر نحوی پوشش گالوانیزه لوله آسیب ببیند، دقیقا از همانجا خوردگی گالوانیکی آغاز و باعث تخریب لوله میگردد.

 

خرید لوله گالوانیزه

 


تولید لوله گالوانیزه تست آب


در فرآیند تولید لوله گالوانیزه تست آب، همان مراحل به کار رفته در لوله مبلی، پروفیل ها و لوله داربستی به کار می روند که با این تفاوت که لوله پس از تولید به دو مرحله اضافه را می بایست سپری کند. ابتدا لوله به لحاظ درز جوش می بایست تست شود و با توجه به اینکه جوشکاری لوله های به صورت مکانیزه و اتوماتیک صورت می گیرد بلافاصله پس از تولید از طریق فرآیندهای غیر مخرب از قبیل تست اولتراسونیک، تست مغناطیسی و تست مایع نافذ درز جوش ها به صورت مکانیزه مورد آزمایش قرار میگیرند و در صورتی که درز جوش بدون عیب و ایراد باشد، این لوله، تست شده به حساب می آید.

 

ویژگیهای لوله گالوانیزه تست آب


لوله های گالوانیزه توسط کارخانجاتی از جمله گروه تولید ساوه، سپنتا، مجموعه لوله تست اهواز، سپاهان و همچنین گروه صنعتی درپاد تبریز در داخل کشور تولید و مصرف می شود. این لوله ها در ضخامت های مختلفی به بازار عرضه می شوند. در صنعت انتقال آب هر چه لوله ها ضخیم تری انتخاب شود، کیفیت نهایی کار تمام شده بالاتر خواهد رفت؛ زیرا مقاومت لوله در برابر فشارها و عوامل آسیب زای درونی و بیرونی افزایش بسیار زیادی پیدا می کند.

ضخامت لوله های گالوانیزه از حدود ۲ تا ۴ میل خواهد بود. قطر و وزن این لوله ها هم بسته به نوع کاربرد آن ها متفاوت خواهد بود، اما طول آن ها ۶ متری بوده است. بنابراین قیمت تمام شده لوله گالوانیزه می تواند بر اساس اندازه و ضخامت این لوله ها و همچنین بسته به شرکت سازنده متفاوت باشد. این لوله ها برای انتقال آب منازل و ساختمان ها به دو شکل روکار و توکار مورد استفاده قرار می گیرند که هر روش معایب و مزایای خود را در پی خواهد داشت.

لوله های گالوانیزه برای طی کردن مراحل گالوانیزاسیون به وسیله ابزاری که دنده پیچی نام دارد به هم متصل می شوند. از دیگر اتصالات آن ها می توان برشن، کمربند یا قفل را نیز نام برد. زمانی که قرار باشد این سری لوله ها برای انتقال آب استفاده می شود، باید به صورت گرم تولید شود. ناگفته نماند که قیمت لوله های گالوانیزه مخصوص تست آب بیشتر از سایر نمونه های مشابه است.

 

 

خرید لوله گالوانیزه

 

برای خرید لوله گالوانیزه به قسمت انواع لوله از سایت آهن طهران مراجعه نمایید.

 

 

 

مطالب مرتبط به سایت آهن طهران:

فاصله تیرچه کرومیت و نحوه ساخت تیرچه کرومیت

7 روش برش اهن

لوله درزدار چیست؟

 

۱۴۰۰ يکشنبه ۳۱ مرداد
409بازدید
مطالب مرتبط
جدول وزنی میلگرد

آنالیز میلگرد های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 383 بیشتر
جدول وزنی تیرآهن

آنالیز تیرآهن های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 363 بیشتر
کاردبرد و انواع قوطی پروفیل در ساخت و ساز

قوطی پروفیل و دیگر مقاطع فولادی، پر مصرف ترین مصالح برای پروژه های ساخت و ساز هستند. تمام اسکلت های فلزی که در تأسیسات مختلف مشاهده می کنید از این متریال فولادی ساخته شده اند.

۱۳۹۹ يکشنبه ۱۶ آذر 1419 بیشتر