میلگرد آجدار چیست؟

میلگرد آجدار چیست؟

در این مطلب می خواهیم توضیحاتی را پیرامون میلگرد آجدار و این که میلگرد آجدار چیست؟ ارائه دهیم.پس در ادامه مطالبی تحت عنوان میلگرد، انواع میلگرد، قیمت میلگرد، قیمت میلگرد آجدار، قیمت میلگرد ساده، قیمت مشتقات میلگرد و قیمت میلگرد در بازار امروز را بیان خواهیم کرد.


میلگرد چیست؟


میلگرد یکی از مصالح مهم ساختمانی به شمار می رود که می توان گفت افزایش قیمت میلگرد هزینه ساخت و ساز را با افزایش روبه رو می کند زیرا میلگرد از کف ساختمان گرفته تا ستون ها و دیگر قسمت ها در ساختمان کاربرد دارند.
حال برای درک بهتر نقش میلگرد باید از نقش آن در بتن ریزی آگاهی داشته باشیم.
همانطور که می دانید در بیشتر سازه ها برای بالا بردن استحکام سازه از بتن استفاده می کنند. اما باید این را بدانیم بتن فقط در مقابل نیروهای فشاری مقاومت بالایی دارد و در مقابل نیروهای کششی و چرخشی آسیب پذیر است و مقاومت چندانی ندارد.برای حل این مشکل و رفع این نقطه ضعف نقش میلگرد پدیدار می شود.اینجاست که میلگرد سازه را در مقابل نیروهای کششی مقاوم می کند و نقش مکمل را برای بتن ایفا می کند. این ترکیب سازه ها را در هنگام وقوع زلزله یا افزایش مقاومت کششی بتن توسط میلگرد از فروریختن حفظ می کند. زیرا میلگردهای به کار رفته در بتن مانع از ترک خوردن و شکستن بتن می شود.

 

خرید انواع میلگرد در سایت فروشگاهی آهن طهران

جهت اطلاع از قیمت تیرآهن و قیمت نبشی به سایت آهن طهران مراجعه نمایید.

 


کاربردهای میلگرد


در ادامه می خواهیم کاربردهای میلگرد را به طور مختصر شرح دهیم:


1_میلگرد راستا:

در اینجا برای ایجاد مقاومت کششی در بتن در فنداسیون از این محصول استفاده می شود.


2_سنجاقی:

استفاده از این محصول در خاموت،باعث افزایش نیروی برشی آن می شود.


3_خرک:

برای بتن ریزی کف سازه ها و فنداسیون از این محصول استفاده می شود.


4_رکابی:

در بتن ریزی دیوار ایز این محصول استفاده می شود.


5_ادکا:

این محصول تحمل نیروهای برشی و لنگرهای منفی در تکیه گاه های تیر یکسره را میسر می سازد.


6_خاموت:

برای جلوگیری از بیرون زدگی مقاطع طولی براثر کمانش از خاموت استفاده می کنند.

 

خرید میلگرد در سایت فروشگاهی آهن طهران

جهت اطلاع از قیمت ورق سیاه و قیمت ورق روغنی به سایت آهن طهران مراجعه نمایید.

 


انواع میلگرد


متداول ترین نوع میلگردی که در بتن و بتن ریزی از آن استفاده می کنند میلگرد فولادی است که در ایران آن ها را با استاندارد روسی تولید می کنند که دسته بندی آن ها به شکل زیر می باشد:
1_میلگرد نرم بدون آج(A1):این نوع میلگرد دارای 2300 کیلوگرم بر سانتی متر مربع تنش جاری و 3800 کیلوگرم برسانتی متر مربع تنش گسیختگی و همچنین تغییر شکل نسبی 25 درصد می باشد که تحت عنوان میلگرد نرم شناخته می شود.شکل ظاهری آن همانطور که از نامش مشخص است نرم و بدون آج است.از این میلگرد بیشتر در جوشکاری و آهنگری از آن استفاده می کنند.همچنین این میلگرد به عنوان میلگرد داکتیل شناخته می شود.
2_میلگرد نیمه سخت با آج ساده(A2):این نوع میلگرد دارای 2300 کیلوگرم بر سانتی مترمربع تنش جاری و 3800 کیلوگرم برسانتی مترمربع تنش گسیختگی و تغییر شکل نسبی پلاستیکی 19 درصد می باشد که به آن میلگرد خشک(ترد) یا نیمه نرم نیز می گویند.شکل ظاهری این نوع میلگرد معمولا به صورت آج دار و اغلب آج فنری شکل می باشد.این نوع میلگرد بیشتر در خاموت زنی کاربرد دارد و با این که عملیات جوشکاری با آن میسر است اما انجام عملیات جوشکاری با این نوع میلگرد پیشنهاد نمی شود.
3_میلگرد سخت با آج پیچیده(A3):این نوع میلگرد دارای 4000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع تنش جاری و 6000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع تنش گسیختگی و تغییر شکل نسبی پلاستیکی 14 درصد می باشد و از آن به عنوان میلگرد خشک(ترد) یاد میکنند.که شکل ظاهری آن آج دار و معمولا جناقی است.این نوع میلگرد مناسب عملیات سیویل صنعتی و ساختمانی است.
4_میلگرد سخت یا آج پیچیده(A4):این نوع میلگرد دارای آج دوکی شکل است.به طوری که آج های عرضی دوکی شکل در دو طرف آج طولی به صورت چهارونیم مارپیچ به شکل هفت-هشت و با زاویه 35 درجه تا و شامل 75 درجه می باشد.


انواع کلاف


میلگرد کلاف نیز مانند میلگرد شاخه دارای دو نوع ساده و آجدار تولید و عرضه می شود.
کلاف آجدار:این نوع میلگرد مانند میلگرد های شاخه در استاندارد A2 و A3 اما در سایز کوچک تولید می شوند.
کلاف ساده:این نوع کلاف مانند میلگرد ساده مطابق استانداردA1 تولید می شود و قیمت آن کمی از نوع آجدار کم تر است.


قیمت میلگرد


در بازار امروز عوامل بسیار متعددی بر قیمت میلگرد، قیمت میلگرد ساده، قیمت میلگرد آجدار و قیمت مشتقات میلگرد اثر گذار است. که در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد:
عواملی همچون قیمت ارز و دلار،قیمت سوخت، قیمت سنگ آهن و قراضه به عنوان مواد اولیه، میزان عرضه و تقاضا در بازار و هزینه های مربوط به حمل ونقل و عوامل زیاد دیگری در قیمت نهایی میلگرد تاثیر گذار است.


خرید میلگرد


باتوجه به گسترده بودن بازار آهن آلات و وجود فروشندگان متعدد شما باید در انتخاب فروشنده معتبر دقت لازم را داشته باشید. شرکت آهن طهران سال هاست که در زمینه ی فروش آهن آلات فعال است و جز بهترین فروشگاه های آنلاین فروش آهن آلات می باشد.
شما برای اطلاع قیمت میلگرد در بازار امروز و همچنین دیگر آهن آلات می توانید به سایت آهن طهران مراجعه کرده و یا با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید.

 

قیمت میلگرد در سایت فروشگاهی آهن طهران

جهت اطلاع از قیمت ورق استیل و قیمت پروفیل به سایت آهن طهران مراجعه نمایید.

 

 

 

مطالب مرتبط به فروشگاه اینترنتی آهن طهران:

کاربرد تیرآهن در ساختمان سازی چیست؟
جدول وزن ورق روغنی
جدول وزن ورق سیاه در تمام ضخامت ها

 

 

 

۱۴۰۰ سه شنبه ۲ آذر
367بازدید
کارشناس تولید محتوا
مطالب مرتبط
جدول وزنی میلگرد

آنالیز میلگرد های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 382 بیشتر
جدول وزنی تیرآهن

آنالیز تیرآهن های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 361 بیشتر
کاردبرد و انواع قوطی پروفیل در ساخت و ساز

قوطی پروفیل و دیگر مقاطع فولادی، پر مصرف ترین مصالح برای پروژه های ساخت و ساز هستند. تمام اسکلت های فلزی که در تأسیسات مختلف مشاهده می کنید از این متریال فولادی ساخته شده اند.

۱۳۹۹ يکشنبه ۱۶ آذر 1408 بیشتر