در آرماتوربندی از چه نوع میلگردی باید استفاده کرد؟

در آرماتوربندی از چه نوع میلگردی باید استفاده کرد؟

 

در این مطلب می خواهیم بدانیم در آرماتور بندی از چه نوع میلگردی باید استفاده کرد. برای دانستن این مطلب ابتدا باید بدانیم میلگرد چیست، آرماتور بندی چیست؟ و آرماتور بندی در چه جاهایی استفاده می شود و چه نوع میلگردی برای آن بهتر است. همچنین برای به دست آوردن اطلاعات درباره ی قیمت میلگرد و خرید میلگرد با ما همراه باشید.

 

میلگرد چیست؟

 

میلگرد یکی از عناصر مهم  در صنعت ساختمان سازی به شمار می رود که سازه را در مقابل زلزله بسیار مستحکم می سازد. برای دانستن اینکه میلگرد چگونه ساختمان را در مقابل زلزله مقاوم می کند با سایت آهن طهران همراه باشید.

برخلاف باور عموم که بتن ها را به عنوان عامل اصلی استحکام سازه در نظر می گیرند این میلگرد ها هستند که این کار را انجام می دهند. بتن ها به صورت مجزا در مقابل نیروهای فشاری مقاومت بالایی دارند اما در مقابل نیروهای کششی بسیار ضعیف و شکننده هستند. ار آن جایی که میلگردها در مقابل نیروهای کششی مقاوم می باشند آن ها را در کنار بتن به کار می برند تا ضعف بتن در مقابل نیروهای کششی را جبران کند و در نهایت سازه هایی مقاوم در برابر نیروهای فشاری و کششی تولید می شوند.میلگرد ها انواع مختلفی دارند که در آرماتور بندی از نوع فولادی آن برای تقویت بتن و جلوگیری از ترک خوردن و شکستن آن استفاده می کنند. بدون شک در نبود میلگرد ساخت آسمان خراش ها و برج های مرتفع رویایی بیش نبود. به دلیل حجم بالای استفاده از این پروفیل در صنعت ساختمان سازی قیمت میلگرد در بازار می تواند به صورت مستقیم بر قیمت مسکن تاثیر بگذارد.

 

خرید میلگرد

جهت اطلاع از قیمت تیر آهن و قیمت نبشی به سایت فروشگاهی آهن طهران مراجعه نمایید.

 

 

آرماتوربندی چیست؟

 

آرماتور بندی فرآیندی است که در آن میلگرد با سایر محصولات فولادی به کمک جوشکاری سرد و یا بست فلزی با یک ترکیب خاص کنار یکدیگر قرار می گیرند. این روش یکی از اصلی ترین روش ها برای ساخت سازه هایی است که از لحاظ مهندسی مقبولیت داشته باشند. بتن ماده ای خمیری شکل است که می توان آن را به هر شکل دلخواهی در آورد به همین دلیل ابتدا آرماتور را به شکلی که مهندس سازه می خواهد می سازند و سپس بتن را به آن اضافه می کنند تا سفت شود در نتیجه بتن اضافه شده در آرماتور کمک می کند تا آرماتور استحکام لازم را داشته باشد. آرماتور بندی گاهی به صورت قرار گرفتن چندین میلگرد ساده و راست بر روی یکدیگر می باشد که معمولا در سقف اجرا می شود و گاهی به شکل میله های در هم تنیده و خمیده که معمولا در فونداسیون و ستون ها اجرا می شوند. لازم به ذکر است که آرماتور بندی بایستی مطابق با اصول مهندسی صورت بگیرد. قطر میلگردها،ابعاد چشمه ها و تعداد شبکه های آرماتور نیز با توجه به نوع سازه و میزان تحمل باری که خواهد داشت طبق نظر مهندس سازه ی آن محاسبه شده و به مجری طرح ارجاع داده می شود.

 

مزایای استفاده از آرماتور بندی در اجرای سازه های بتنی

 

1_بتن دارای آرماتور از قدرت فشرده سازی و تراکم بالاتری نسبت به دیگر مصالح ساختمانی برخوردار می باشد.

2_وجود آرماتور مقاومت سازه بتنی را در مقابل آب و آتش تا حد قابل توجهی بالا می برد.

3_بسته به نوع آرماتور بندی اجرا شده در سازه می توانیم شاهد افزایش چشمگیری در استحکام کششی سازه باشیم.

4_بتن توسط آرماتوربندی به هر شکل دلخواهی قابل تغییر شکل است.

5_سیستم ساختمان دارای آرماتور بسیار پایدار تر از سیستم های دیگر است.

6_آرماتور بندی مانع انحراف سازه از حالت ابتدایی خود می شود.

7_هزینه نگهداری آرماتور بسیار پایین است.

8_در مقایسه با سازه های فلزی سازه های بتنی نیاز کمتری به مهارت دارند.

لازم به ذکر است که هنگام آرماتور بندی نباید از آرماتورهای زنگ زده و یا آغشته به روغن استفاده کرد همچنین تمامی آرماتورها باید توسط قیچی مخصوص بریده شوند و نباید برای برش آن ها از هوا برش استفاده شود.

 

قیمت میلگرد در بازار امروز

جهت اطلاع از قیمت ناودانی و قیمت ورق استیل به سایت فروشگاهی آهن طهران مراجعه نمایید.

 

 

قیمت میلگرد

 

قیمت میلگرد که خود می تواند به تنهایی بر قیمت مسکن تاثیر گذار باشد خود تحت تاثیر عواملی نوسان می کند که مهم ترین آن ها را در ادامه بیان خواهیم کرد:

عواملی مانند قیمت سنگ آهن و قراضه به عنوان مواد اولیه تولید میلگرد، میزان عرضه و تقاضا در بازار، قیمت سوخت، هزینه های مربوط به حمل و نقل، نوسانات قیمت ارز و دلار و خیلی عوامل دیگر می توانند تاثیر گذارباشند.

 

خرید میلگرد

 

شما برای خرید میلگرد و اطلاع از قیمت میلگرد در بازار امروز یا دیگر آهن آلات نیاز به کمی اطلاعات در مورد این محصول ساختمانی داشته باشید. از این رو می توانید با مراجعه به سایت آهن طهران که سال ها در زمینه فروش آهن آلات تخصص دارد و همچنین با تماس با کارشناسان فروش ما به اطلاعات نهایی خود برای خرید دست پیدا کنید.

 

قیمت میلگرد در آهن طهران

جهت اطلاع از قیمت ورق سیاه و قیمت ورق روغنی به سایت فروشگاهی آهن طهران مراجعه نمایید.

 

 

 

مطالب مرتبط به سایت آهن طهران:

ناودانی فولادی چیست؟
تیر آهن IPE چیست؟
انواع استاندار میلگرد را به طور کامل بشناسید

 

 

۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۰ آذر
374بازدید
کارشناس تولید محتوا
مطالب مرتبط
جدول وزنی میلگرد

آنالیز میلگرد های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 382 بیشتر
جدول وزنی تیرآهن

آنالیز تیرآهن های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 361 بیشتر
کاردبرد و انواع قوطی پروفیل در ساخت و ساز

قوطی پروفیل و دیگر مقاطع فولادی، پر مصرف ترین مصالح برای پروژه های ساخت و ساز هستند. تمام اسکلت های فلزی که در تأسیسات مختلف مشاهده می کنید از این متریال فولادی ساخته شده اند.

۱۳۹۹ يکشنبه ۱۶ آذر 1408 بیشتر