تیر آهن ذوب آهن اصفهان چه ویژگی هایی دارد؟

تیر آهن ذوب آهن اصفهان چه ویژگی هایی دارد؟

 

 

در این مطلب می خواهیم بدانیم که تیر آهن ذوب آهن اصفهان چه ویژگی هایی دارد؟ برای دانستن این مطلب ابتدا باید بدانیم تیر آهن چیست؟ و سپس درباره ی ذوب آهن اصفهان و ویژگی های آن بحث می کنیم. همچنین در ادامه به معرفی دیگر کارخانجات تولید تیر آهن و قیمت تیر آهن و خرید تیر آهن می پردازیم.


تیر آهن چیست؟


تیر آهن یکی از مهم ترین و پرکاربردترین پروفیل های ساختمانی است که شکل ظاهری آن مانند حرف I و H انگلیسی است.
این محصول یکی از مهم ترین و اصلی ترین اجزای ساختمان هایی است که دارای اسکلت فلزی هستند به طوریکه در نبود تیر آهن ساخت سازه های فلزی غیرممکن خواهد بود. وظیفه اصلی تیر آهن در سازه مهار و منتقل کردن فشارها و بارهایی است که به ساختمان وارد می شود. برای توضیح شکل ظاهری تیر آهن می توان گفت که تیر آهن از دو بخش اصلی بال و جان تشکیل است که قسمت میانی آن را جان و قیمت کناری و لبه ها را بال می نامند.

 

قیمت تیر آهن در آهن طهران

جهت اطلاع از قیمت میلگرد و قیمت نبشی به سایت آهن طهران مراجعه نمایید.

 

 


تاریخچه تیر آهن


تاریخچه تیر آهن به سال های 1730 تا 1830 در کشور انگلستان بازمی گردد. زیرا در طی این سال ها اهتمام زیادی در حوزه آهن آلات و فولاد در این کشور شد. به همین جهت اختراعات زیادی در این زمینه به ثبت رسید تا سرانجام در سال 1837 تیرآهن به عنوان یک مقطع فولادی در ساختمان سازی به کار گرفته شد.اما تیر آهن در سال 1849 توسط آلفونسو هالبو برای اولین بار این محصول را به صورت رسمی به ثبت رساند و از آن پس بود که تیر آهن در ساختمان سازی مورد استفاده قرار گرفت. ودر نهایت در سال 1900 با پیشرفت تکنولوژی،این محصول پیشرفت قابل توجهی داشت و استفاده از آن به طور چشمگیری بالا رفت.


اگر بخواهیم تیر آهن ها را از لحاظ استاندارد دسته بندی کنیم باید گفت که تیر آهن دارای چهار استاندارد زیر است:
1_تیر آهن INP
2_تیر آهن IPE
3_تیر آهن IPB
4_تیر آهن CPE

 

خرید تیر آهن در آهن طهران

جهت اطلاع از قیمت ورق استیل و قیمت پروفیل به سایت آهن طهران مراجعه نمایید.

 


تیر آهن ذوب آهن اصفهان چه ویژگی هایی دارد؟


محصولات این کارخانه وزنی بسیار نزدیک به جدول اشتال دارند. از این رو این محصولات مرجع ارزیابی کیفیت تیر آهن در بازار محسوب می شوند.کارخانه ذوب آهن اصفهان یکی از معتبرترین و معروف ترین کارخانه های تولید تیر آهن در ایران و همچنین یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مقاطع طویل فولادی در خاورمیانه به حساب می آید. اما تیر آهن جز مهم ترین محصولات این کارخانه به حساب می آید. البته لازم به ذکر است که محصولات کارخانه ذوب آهن اصفهان در سه استاندارد بال نیم پهن موازی(IPE)، تیر آهن بال پهن موازی(IPB) و تیر آهن بال باریک شیب دار(IPN) تولید می شوند. فولاد به کار رفته در تیر آهن IPE از سه نوع فولاد:
1_فولاد 37
2_فولاد 44
3_فولاد 52
می باشد.
در تولید تیر آهن هاش این کارخانه نیز از سه نوع فولاد به کار رفته در نوع IPE استفاده می شود. لازم به ذکر است که در نوع IPN نیز از همان فولاد های به کار رفته در دو نوع اول بهره می گیرند.


کارخانه های تولید تیر آهن در ایران


همانطور که گفتیم کارخانه ذوب آهن اصفهان یکی از بزرگترین و مهم ترین تولید کنندگان تیر آهن در ایران و خاورمیانه محسوب می شود اما به غیر از ذوب آهن اصفهان کارخانجات دیگری در ایران وجود دارند که به تولید این محصول می پردازند که در ادامه به معرفی نام هر یک از این کارخانه ها می پردازیم:
1_کارخانه نورد آریان فولاد
2_فولاد ناب تبریز
3_مجتمع تولیدی فولاد صنعت بناب(شاهین بناب)
4_پروفیل صنعت ماهان
5_جهان فولاد غرب(کرمانشاه)
6_فولاد خوزستان


قیمت تیر آهن


تیر آهن یکی از مقاطع فولادی است که به طور دائم با کاهش یا افزایش قیمت رو به رو است. در ادامه به مهم ترین عواملی که بر قیمت نهایی تیر آهن تاثیر گذار است می پردازیم:
1_قیمت نفت
2_هزینه های حمل و نقل
3_تاثیر تورم جهانی بر بازارهای داخلی
4_سیاست های داخلی کشورها
5_میزان عرضه و تقاضا
6_فصل تولید
اخیرا نیز بیماری کرونا تاثیر بسزایی بر قیمت نهایی تیر آهن گذاشته است که یک دلیل موقتی برای تغییر قیمت تیر آهن می باشد.
 خرید تیر آهن و یا هر آهن آلات دیگری نیازمند کمی اطلاعات و منابع قوی در این زمینه می باشد. شرکت آهن طهران سال هاست که در این زمینه فعالیت دارد و جزو یکی از بهترین و معتبر ترین فروشگاه های آنلاین آهن آلات محسوب می شود. شما می توانید برای کسب هر گونه اطلاعات در این زمینه به سایت آهن طهران مراجعه کرده و یا از کارشناسان فروش ما مشاوره بگیرید.

 

خرید و فروش تیر آهن در آهن طهران

جهت اطلاع از قیمت ناودانی و قیمت ورق سیاه به سایت آهن طهران مراجعه نمایید.

 

 

 

سایر مطالب مرتبط به سایت آهن طهران:

کارخانجات تولید تیر آهن در ایران کدامند؟
جدول وزن و قیمت پروفیل
در آرماتوربندی از چه نوع میلگردی باید استفاده کرد؟

 

 

۱۴۰۰ جمعه ۱۹ آذر
321بازدید
کارشناس تولید محتوا
مطالب مرتبط
جدول وزنی میلگرد

آنالیز میلگرد های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 382 بیشتر
جدول وزنی تیرآهن

آنالیز تیرآهن های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 361 بیشتر
کاردبرد و انواع قوطی پروفیل در ساخت و ساز

قوطی پروفیل و دیگر مقاطع فولادی، پر مصرف ترین مصالح برای پروژه های ساخت و ساز هستند. تمام اسکلت های فلزی که در تأسیسات مختلف مشاهده می کنید از این متریال فولادی ساخته شده اند.

۱۳۹۹ يکشنبه ۱۶ آذر 1408 بیشتر