بهترین نوع پروفیل در و پنجره

بهترین نوع پروفیل در و پنجره

 

در این مطلب می خواهیم درباره ی بهترین نوع پروفیل در و پنجره اطلاعات کسب کنیم. پس با سایت آهن طهران همراه باشید. البته برای تکمیل این بحث ابتدا به مسائلی مانند پروفیل چیست، انواع پروفیل، قیمت پروفیل و خرید پروفیل می پردازیم.

 

پروفیل چیست؟

 

در گذشته از چوب برای ساخت در و پنجره استفاده می کردند اما با گذشت زمان و پیشترفت تکنولوژی فلزات جایگزین چوب در ساخت در و پنجره شدند. بزرگترین مزیت این جایگزینی جلوگیری از نابودی منابع طبیعی شد و مزیت دیگر این بود که مقاومت فلزات با فرآیند هایی که روی آن انجام می شود بیشتر شد و همچنین از لحاظ قیمت نسبت به تهیه چوب که زود خراب می شد و قیمت بالاتری نیز داشت به صرفه تر بود. به همین دلایل از بعد جنگ جهانی دوم سعی بر این بود که از انواع فلزات در ساخت در و پنجره استفاده شود.

همانطور که می دانید در دنیای امروز هزینه و دوام کار از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل متخصصان صنایع ساختمانی دریافتند که می توان با ساخت فلزاتی مکعب مستطیل شکل تو خالی هم هزینه کم تری به کار برد و هم مقاومت بالایی در مقابل عوامل طبیعی ایجاد کرد. که این تفکر زمینه ساخت پروفیل را ایجاد کرد. ساخت پروفیل ها تا جایی پیش رفتند که امروزه کاربرد آن ها تنها محدود به ساخت در و پنجره نمی شود بلکه از صنایع نظامی گرفته تا صنایع خودروسازی از پروفیل بهره می برند. در ساختمان نیز در سقف و ناودانی تا سازه اصلی کاربرد دارد.

پروفیل های غالبا از جنس فولاد ساخته می شوند. بخشی از آن ها با جوش به یکدیگر متصل و بخشی دیگر بدون درز می باشند. پروفیل های بدون درز نیاز به استفاده از جوش برای اتصال ندارند. پروفیل ها معمولا در طول های 6 و 12 متری تولید می شوند. مهندسان سازه قبل از ساخت یک سازه باید تمام محاسبات نیروهای وارده بر سازه را دقیق انجام دهند تا در انتخاب پروفیل مناسب دچار اشتباه نشوند. زیرا استفاده از آن باید طوری باشد که یک تعادل بین ایمنی سازه و هزینه تمام شده ساخت ایجاد نماید. قوطی ها آنقدر مصارف گوناگون و مختلفی دارد که ممکن است بارها در سطح شهر آن ها را مشاهده کرده باشیم. مانند پل های عابر پیاده و نرده های حفاظ در راه پله و سقف های خانه های شمال.

 

خرید پروفیل در آهن طهران

جهت اطلاع از قیمت میلگرد و قیمت نبشی به سایت آهن طهران مراجعه نمایید.

 

 

انواع پروفیل

 

پروفیل ها را به طور کلی به دو دسته ی پروفیل های ساختمانی و پروفیل صنعتی تقسیم بندی می کنند. که پروفیل های ساختمانی بیشتر در ساخت درب و پنجره کاربرد دارند و پروفیل های صنعتی در صنایع خودروسازی.

 

پروفیل ساختمانی

 

بدیهی است که پروفیل هایی که در  ساختمان استفاده می شوند را پروفیل ساختمانی می نامند. که عمده استفاده ی این پروفیل ها در ساخت درب و پنجره ی آلومینیومی است. این قوطی ها از نظر روش ساخت با هم متفاوت اند. روش های ساخت این نوع پروفیل به شکل زیر است:

1_نورد گرم

2_نورد سرد

3_مرکب

 

پروفیل صنعتی

 

این نوع پروفیل ها بسیار خاص هستند و مانند پروفیل های ساختمانی نیستند. زیرا پروفیل های ساختمانی را حتی می توان در یک کارگاه به راحتی ساخت اما پروفیل صنعتی به دلیل حساسیت بالا در برابر ایمنی باید دارای استانداردهای خاصی باشند. چون که این نوع پروفیل در صنایعی حساس مانند صنایع نظامی و صنایع خودروسازی استفاده می شوند که باید ایمنی لازم را در آن ایجاد کنند. در پروفیل های صنعتی خواص مکانیکی و الکترونیکی اهمیت بسیار بالایی دارد. بسیاری از پروفیل های صنعتی به قدری خاص هستند و نیاز به تکنولوژی بالایی دارند که خیلی از آن ها توانایی ساختش در ایران فعلا وجود ندارد.

 

بهترین نوع پروفیل در و پنجره

 

پروفیل که برای درب و پنجره مورد استفاده قرار می گیرد باید از طول عمر بالایی برخوردار باشد. چون که تعویض در و پنجره فرآیندی نیست که بتوان آن را به طور مداوم و زود به زود انجام داد. بنابراین باید در انتخاب آن دقت کافی را داشت و محصولی انتخاب شود که نیاز به تعویض در و پنجره در مدت کوتاه را ایجاد نکند.در بین محصولات رایج در بازار، پروفیل UPVC مقاومت بالایی نسبت به دیگر محصولات در مقابل باد و باران، تابش نور خورشید، آتش سوزی و... دارد.

 

انواع پروفیل

جهت اطلاع از قیمت ورق استیل و قیمت ورق روغنی به سایت آهن طهران مراجعه نمایید.

 

 

قیمت پروفیل

 

عوامل بسیار متعددی بر قیمت نهایی پروفیل ها در بازار تاثیر گذار است که در اینجا به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

1_حضور واسطه ها در بازار پروفیل

2_تاثیر مستقیم کارخانه های تولید پروفیل در قیمت آن

3_کیفیت تولیدات پروفیل و وزن آن ها

 

خرید پروفیل

 

همانطور که در ابتدای مطلب درباره ی سایت آهن طهران صحبت کردیم لازم است بگوییم که شرکت آهن طهران سال ها در زمینه ی فروش پروفیل و دیگر آهن آلات فعالیت داشته و شما می توانید برای داشتن خریدی مطمئن و ایمن از طریق سایت و شماره های درج شده در سایت با مشاور فروش مورد نظر خود ارتباط برقرار کنید.

 

 

قیمت روز پروفیل در بازار امروز

جهت اطلاع از قیمت ناودانی و قیمت ورق سیاه به سایت آهن طهران مراجعه نمایید.

 

 

 

مطالب مرتبط به سایت آهن طهران:

تیر آهن ذوب آهن اصفهان چه ویژگی هایی دارد؟
کارخانجات تولید تیر آهن در ایران کدامند؟
جدول وزن و قیمت پروفیل

 

۱۴۰۰ يکشنبه ۲۱ آذر
313بازدید
مطالب مرتبط
جدول وزنی میلگرد

آنالیز میلگرد های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 383 بیشتر
جدول وزنی تیرآهن

آنالیز تیرآهن های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 363 بیشتر
کاردبرد و انواع قوطی پروفیل در ساخت و ساز

قوطی پروفیل و دیگر مقاطع فولادی، پر مصرف ترین مصالح برای پروژه های ساخت و ساز هستند. تمام اسکلت های فلزی که در تأسیسات مختلف مشاهده می کنید از این متریال فولادی ساخته شده اند.

۱۳۹۹ يکشنبه ۱۶ آذر 1419 بیشتر