انواع پروفیل‌های فولادی صنعتی و ساختمانی

انواع پروفیل‌های فولادی صنعتی و ساختمانی

 

در این مطلب می خواهیم مطالبی را پیرامون انواع پروفیل‌های فولادی صنعتی و ساختمانی بیان کنیم. برای درک بهتر این موضوع ابتدا مسائلی را با عناوین پروفیل چیست، کاربرد پروفیل، انواع پروفیل، انواع پروفیل های فولادی صنعتی و ساختمانی، قیمت پروفیل و خرید پروفیل بیان خواهیم کرد.


پروفیل چیست؟


در صنعت ساختمان سازی مصالح متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد که یکی از پرکاربردترین های آن پروفیل می باشد. البته پروفیل فقط در ساختمان سازی به کار نمی رود. پروفیل دارای دو نوع ساختمانی و صنعتی می باشد که نوع ساختمانی آن بیشتر در ساخت درب و پنجره و نوع صنعتی آن اغلب در صنعت خودروسازی و ساخت خودرو به کار می روند. به جرات می توان گفت در اجرای هر نوع پروژه ساختمانی یا مواردی مانند زیبا سازی شهرها، ساخت پل ها و... به وفور از پروفیل استفاده می کنند. همانطور که بیان کردیم پروفیل ها از لحاظ کاربردی به دو دسته ی صنعتی و ساختمانی تقسیم شدند، حال باید بگوییم که پروفیل ها از لحاظ ظاهری نیز به دو دسته ی پروفیل باز و پروفیل بسته تقسیم بندی می شوند.

 

 

خرید انواع پروفیل از آهن طهران

جهت خرید پروفیل در و پنجره و خرید پروفیل صنعتی به سایت فروشگاهی آهن طهران مراجعه نمایید.

 

 


کاربرد پروفیل


همانطور که گفتیم پروفیل هم در صنعت و هم در ساختمان سازی کاربرد دارد که بیشترین کاربرد آن در تولید درب و پنجره های آهنی می باشد. پروفیل ها معمولا مستطیل و مربعی شکل می باشند که مقاطع کوچک آن شامل نرده های فلزی برای در و پنجره ها، راه پله ها، نرده کشی دیوار های کارخانه ها، پیاده روها و خیابان ها استفاده می شوند و مقاطع بزرگ آن که به پروفیل ستونی نیز معروف می باشد در ساخت ستون و اسکلت فلزی کاربرد دارد.


انواع پروفیل


پروفیل ها علاوه بر صنعتی و ساختمانی بودن به دو دسته ی باز و بسته تقسیم می شوند. پروفیل‌های باز شامل تیر آهن، تسمه، نبشی، ناودانی و میلگرد می باشد و پروفیل های بسته شامل لوله و قوطی می باشد.
از دیگر استفاده های پروفیل می توان به ساخت کرکره های مغازه با استفاده از پروفیل ناودانی، ساخت چهارچوب درهای آهنی بزرگ با استفاده از پروفیل نبشی، جهت پوشش سقف لوله ها یا استفاده از نوع Z آن، ساخت پایه میز و صندلی و در تولید خودرو و صنعت خودروسازی اشاره داشت.

 

 

خرید پروفیل در آهن طهران

جهت خرید پروفیل مقاطع باز به سایت فروشگاهی آهن طهران مراجعه نمایید.

 

 


انواع پروفیل‌های فولادی صنعتی و ساختمانی


همانطور که درباره انواع پروفیل ها صحبت کردیم باید این مطلب را اضافه کنیم که پروفیل های فولادی از لحاظ نحوه ساخت نیز به دو دسته تقسیم بندی می شود:
1_روش نورد گرم
2_روش نورد سرد


نورد گرم:

در این روش پروفیل به صورت مستقیم از شمش فولادی ساخته می شوند و به صورت قطعاتی یکنواخت هستند مانند قوطی، تسمه، ناودانی، میلگرد و...


نورد سرد:

در این روش با حالت دادن به ورق های فولادی به روش برش یا خم کردن پروفیل حاصل می شود. که این روش خود به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم انجام می شود.
حال می خواهیم مهم ترین پروفیل ساختمانی را نام ببریم و سپس به توضیح پروفیل صنعتی بپردازیم.


مهم ترین پروفیل‌های ساختمانی:


1_تیر آهن
2_میلگرد
3_ناودانی
4_نبشی
5_سپری
6_لوله
7_قوطی
8_تسمه
9_چهارپهلو(چهارسو)


پروفیل های صنعتی در اصل همان پروفیل ساختمانی است البته با ابعادی بیش از 12 سانتیمتر و ضخامتی بیش از 6 میلیمتر که به پروفیل سنگین معروف می باشند.
پروفیل سنگین توان باربری بالا و استحکام زیادی دارد به همین دلیل در طراحی های غول آسا و بسیار عظیم از آن ها استفاده می شوند. معمولا پروفیل های صنعتی با ظاهری مربعی و چهارگوش در یک سازه یا ساختمان به عنوان ستون با توان بابری بالا عمل می کند. یکی از مهم ترین دلایل استفاده از این محصولات فولادی امکان اتصال آن ها به چند روش مانند جوش یا استفاده از پیچ و مهره برای اتصال است.


قیمت پروفیل


همانطور که می دانید صنایع فولادی و آهن آلات یکی از پر اهمیت ترین صنایعی که در اقتصاد کشورها اثر گذار است و اگر این صنعت نباشد بسیاری از پروژه هایی که با پروفیل سرو کار دارند از بین می روند. در اینجا عوامل موثر بر قیمت پروفیل را بیان خواهیم کرد:

1_قیمت مواد اولیه
2_هزینه حمل و نقل
3_بالا و پایین رفتن عرضه و تقاضا
4_تورم و نوسانات بازار ازر و دلار


خرید پروفیل


برای خرید پروفیل های ساختمانی و همچنین دیگر آهن آلات شما می توانید پس از مراجعه به سایت آهن طهران و یا پس از مشاوره با کارشناسان فروش ما بهترین انتخاب را در خرید خود انجام دهید.

 

 

بهترین و ارزانترین پروفیل در آهن طهران

جهت خرید پروفیل آلومینیوم به سایت فروشگاهی آهن طهران مراجعه نمایید.

 

 

 

 

سایر مطالب مرتبط به سایت آهن طهران:

خمکاری میلگرد و نکاتی که باید در خمکاری به آن توجه کرد!
بهترین نوع پروفیل در و پنجره
تیر آهن ذوب آهن اصفهان چه ویژگی هایی دارد؟

 

۱۴۰۰ شنبه ۴ دي
382بازدید
کارشناس تولید محتوا
مطالب مرتبط
جدول وزنی میلگرد

آنالیز میلگرد های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 382 بیشتر
جدول وزنی تیرآهن

آنالیز تیرآهن های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 361 بیشتر
کاردبرد و انواع قوطی پروفیل در ساخت و ساز

قوطی پروفیل و دیگر مقاطع فولادی، پر مصرف ترین مصالح برای پروژه های ساخت و ساز هستند. تمام اسکلت های فلزی که در تأسیسات مختلف مشاهده می کنید از این متریال فولادی ساخته شده اند.

۱۳۹۹ يکشنبه ۱۶ آذر 1408 بیشتر