پروفیل مبلی چیست؟

پروفیل مبلی چیست؟

 

در این مطلب می خواهیم به تعریف پروفیل مبلی بپردازیم. برای دانستن بهتر این موضوع ابتدا باید بدانیم پروفیل چیست، چه کاربردهایی دارد و همچنین انواع پروفیل کدامند و سپس به سراغ تعریف پروفیل میلی خواهیم رفت و به توضیح این که پروفیل مبلی چیست می پردازیم. و در آخر مطالبی را پیرامون قیمت پروفیل و خرید پروفیل بازگو خواهیم کرد.


پروفیل چیست؟


به طور کلی پروفیل به تجهیزات فلزی گفته می شود که در صنایع ساختمان سازی و پنجره سازی کاربرد گسترده و فراوانی دارند و روند اجرا و پیشرفت پروژه های عمرانی را راحت تر و سریع تر می کنند. پروفیل ها معمولا به صورت مقاطع فلزی تو خالی دایره ای، مربعی یا مستطیلی شکل اند که بسیار مستحکم بوده و امروزه در صنایع ساختمان سازی بسیار پرکاربرد و به طرز شگفت انگیزی در بهبود کیفیت و تسریع پروژه های عمرانی و ساختمان سازی تاثیر مثبت گذاشته اند. در بازار ایران به تمامی مقاطع فولادی توخالی، پروفیل فولادی می گویند که در ساختمان سازی و ماشین سازی کاربرد بسیار زیادی دارند. پروفیل ها از نورد ورق های فولادی تولید می شوند و به عنوان یک محصول ثانویه به حساب می آیند به همین دلیل قیمت ورق فولادی به طور مستقیم بر قیمت پروفیل تاثیر می گذارد. البته که نوع، سایز و ضخامت آن ها نیز در تعیین قیمت آن ها بی تاثیر نیست. لازم به ذکر است که بدانید پروفیل هایی که ضخامتشان از 3 میلیمتر بیشتر است غالبا در صنعت کاربرد بیشتری دارند.

 

انواع پروفیل مبلی و خرید پروفیل مبلی در آهن طهران


کاربرد پروفیل


پروفیل ها معمولا در همه جا مورد استفاده قرار می گیرند، از ساختمان سازی گرفته تا صنعت، راه سازی و مواردی از این قبیل.
حال می خواهیم کاربرد پروفیل های مستطیلی و مربعی شکل (قوطی) با مقاطع کوچک را نام ببریم:
1_در و پنجره ی منازل
2_کناره ی راه پله ها
3_نرده های فلزی
4_نرده ی پیاده رو ها و خیابان ها
5_نرده کشی های اطراف دیوارهای کارخانجات و زمین های محصور شده
6_صنایع خودرو سازی


همچنین پروفیل های مربعی با مقاطع بزرگ تر را که به پروفیل ستونی نیز معروف است کاربردهایی دارد که می خواهیم چندین مورد را نام خواهیم برد:
1_صنعت و ساختمان سازی
2_اسکلت فلزی سازه ها
3_ساخت ستون ها
4_پایه میز و صندلی
5_ساخت شاسی تریلرها و نفت کش ها
همچنین پروفیل Z اغلب برای پوشش سقف سوله ها کاربرد دارند. لازم به ذکر است که برای ساخت چارچوب درهای آهنی و قالب های فلزی مختلف از پروفیل نبشی استفاده می شود و از پروفیل های ناودانی که به روش نورد سرد ساخته شده اند در ساخت درهای کرکره ای کاربرد دارند.


انواع پروفیل


به طور کلی پروفیل ها از لحاظ شکل ظاهری به دو دسته ی پروفیل های باز و پروفیل های بسته، از لحاظ کاربرد به دو نوع پروفیل صنعتی و پروفیل ساختمانی و از لحاظ نحوه ی تولید به دو نوع پروفیل نورد گرم و پروفیل نورد سرد دسته بندی می شوند.
حال می خواهیم به تشریح دو نوع پروفیل باز و پروفیل بسته بپردازیم که این نوع پروفیل متناسب با کاربردهای مختلفشان تولید می شوند. برای مثال پروفیل های باز که بیشتر مصارف ساختمانی دارند شامل: تیر آهن، نبشی، ناودانی، میلگرد، هاش، چهارپهلو و... می باشد و پروفیل بسته (توخالی) که به دو روش نورد سرد و نورد گرم تولید می شوند شامل قوطی، لوله، پروفیل درب های کرکره ای برقی، پروفیل یو پی وی سی، پروفیل درب و پنجره و... می باشد.

 

انواع پروفیل  در آهن طهران


پروفیل مبلی چیست؟


پروفیل مبلی، یکی از پرکاربرترین پروفیل ها در میان انواع متعدد پروفیل محسوب می شود که در صنعت جایگاه خاص و ویژه ای دارد. این پروفیل به پروفیل سبک نیز معروف می باشد و اغلب از آن در ساخت و تولید صندلی ها و میز های اداری و پایه های مبلمان استفاده می شوند. به خاطر همین کاربرد است که به قوطی مبلی معروف شده اند. درضمن پروفیل مبلی یک محصول فولادی است که از ورق سرد با ضخامتی بین 0.7 تا 1.5 میلیمتر تولید شده باشد که پر کاربردترین پروفیل مبلی، قوطی پروفیل مبلی با سطح مقطع مربع و یا قوطی سبک با سطح مقطع مستطیل شکل می باشد.


قیمت پروفیل مبلی


شرایط اقتصادی، سیاسی و اجتماعی با تاثیر مستقیم بر عرضه و تقاضا، نقش ویژه ای در تعیین قیمت نهایی پروفیل را بازی می کند. البته بدیهی است که فرآیند تولید و توزیع پروفیل نیز از عوامل اصلی بر تعیین قیمت پروفیل در بازار امروز باشد. در ادامه مهم ترین عوامل موثر بر قیمت پروفیل را نام خواهیم برد:
1_روند های صنعت
2_اقتصاد جهانی
3_آب و هوا و حمل ونقل
4_تقاضای جهانی
5_هزینه محصول
6_میزان رقابت در بازار
7_عرضه و تقاضا


خرید پروفیل مبلی


برای خرید پروفیل با توجه به بازار امروز راه های بسیار متنوعی وجود دارد که یکی از این راه ها به صورت اینترنتی و تلفنی است که هم در وقت و هم در هزینه شما صرفه جویی می کند و خرید مطمئن تری را تجربه خواهید کرد. شرکت آهن طهران سال هاست که در این زمینه فعالیت دارد. شما به راحتی می توانید با مراجعه به سایت به تمامی اطلاعات مورد نظر خود دست پیدا کنید و همچنین برای اطلاعات بیشتر و خرید آهن آلات مورد نظر خود با کارشناسان فروش آهن طهران تماس حاصل فرمایید.

 

خرید پروفیل در آهن طهران

 

 

 

سایر مطالب مرتبط به سایت آهن طهران:

میلگرد بر چیست؟
پروفیل استیل چیست؟
انواع پروفیل‌های فولادی صنعتی و ساختمانی

 

۱۴۰۰ سه شنبه ۱۴ دي
301بازدید
کارشناس تولید محتوا
مطالب مرتبط
جدول وزنی میلگرد

آنالیز میلگرد های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 387 بیشتر
جدول وزنی تیرآهن

آنالیز تیرآهن های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 364 بیشتر
کاردبرد و انواع قوطی پروفیل در ساخت و ساز

قوطی پروفیل و دیگر مقاطع فولادی، پر مصرف ترین مصالح برای پروژه های ساخت و ساز هستند. تمام اسکلت های فلزی که در تأسیسات مختلف مشاهده می کنید از این متریال فولادی ساخته شده اند.

۱۳۹۹ يکشنبه ۱۶ آذر 1431 بیشتر