تیرآهن 14 چیست؟

تیرآهن 14 چیست؟

 

در این مطلب می خواهیم پیرامون سایز خاصی از تیر آهن یعنی تیر آهن 14 صحبت کنیم و بدانیم که تیر آهن 14 چیست و چه کاربردی دارد. برای دانستن این مطلب ابتدا عناوینی مانند تیر آهن چیست؟ کاربرد تیر آهن، انواع تیر آهن و سپس تیر آهن 14 چیست را بازگو خواهیم کرد و در آخر به سراغ قیمت تیر آهن 14 و خرید تیر آهن را توضیح خواهیم داد. پس با سایت آهن طهران همراه باشید.


تیر آهن چیست؟


به طور تیر آهن یک نوع پروفیل است که وظیفه ی اصلی آن مهار تنش های ناشی از نیروی برشی و لنگر خمشی است که در صنعت و ساختمان سازی کابرد ویژه ای دارد. این پروفیل به وسیله ی فرآیند نورد گرم تولید می شود و فقط در بعضی مراحل تولید تیر آهن معمولی و هاش تفاوت هایی وجود دارد. تیر آهن یک پروفیل پر استفاده و پر کاربرد است که سطح مقطعی شبیه به حرف انگلیسی I و H دارد و از آلیاژهای مختلف فولادی ساخته شده و کاربرد آن به قدری گسترده است که اگر تیر آهن نبود می توان ساخت ساختمان هایی با اسکلت فلزی را امری غیر ممکن دانست. همانطور که گفتیم وظیفه ی اصلی تیر آهن تحمل و انتقال بار وارده بر سازه است و برای طراحی ستون، خرپا و تیرها گزینه ی بسیار مناسبی می باشد. تیر آهن از دو بخش اصلی بال و جان تشکیل شده است که به به بخش میانی آن جان و به لبه ها و کناره های آن بال می گویند. همچنین حجم استفاده از تیر آهن در ساختمان به گونه ای است که قیمت تیر آهن یکی از عوامل مهم و تعیین کننده در قیمت تمام شده ساختمان می باشد.

 

قیمت تیرآهن ۱۴ در آهن طهران


کاربرد تیر آهن


همانطور که بیان کردیم حجم استفاده از تیر آهن در ساختمان بسیار گسترده است و این محصول به اشکال مختلفی در ساختمان به کار برده می شود که در ادامه آن ها را ذکر خواهیم کرد:
1_استفاده در ستون ها
2_استفاده در کفی ستون ها
3_اسکلت سازه فلزی
4_تیرهای اصلی
5_تیرهای کلاف
6_تیرهای میانی و فرعی
7_تیرهای باریک کرومیت
8_ساخت خرپا


این ها کاربرد های کلی تیر آهن در ساختمان بود اما تیر آهن انواع مختلفی نیز دارد که هر کدام از لحاظ مشخصات فردی و کاربرد متفاوت می باشند.


انواع تیر آهن


همانطور که گفتیم انواع تیر آهن داریم که از لحاظ شکل ظاهری و خصوصیات مکانیکی شان به انواع مختلفی تقسیم می شوند که در ادامه آن ها را نام خواهیم برد:


1_تیر آهن IPE


این نوع تیر آهن شکلی شبیه به I انگلیسی دارد و مطابق با استانداردهای اروپایی تولید می شود و ضخامت بال این نوع تیر آهن ثابت است.


2_تیر آهن INP


این نوع تیر آهن شکلی شبیه به حرف I دارد و مطابق با استانداردهای چین و روسیه تولید می شود. با این تفاوت که در این نوع تیر آهن هرچه از جان فاصله می گیریم ضخامت بال آن بیشتر می شود.


3_تیر آهن هاش یا IPB


این نوع تیر آهن از زیر شاخه های تیر آهن است که اندازه بال و جان آن با یکدیگر برابرند و ظاهری شبیه به حرف H دارد.


تیر آهن لانه زنبوری یا CPE


در این نوع تیر آهن برای بالا بردن تحمل لنگر خمشی، جان آن را به شکل ذوزنقه برش می دهند. به همین دلیل ظاهری شبیه به لانه زنبور به خود می گیرد.

 

 

فروش تیرآهن


تیر آهن 14 چیست؟


تیر آهن 14 یکی از سایزهای پر متقاضی تیر در بین مهندسان و بازاریان است. سایزهای پر مصرف شامل تیر آهن 14، تیر آهن 16، تیر آهن 18 می باشد. تیر آهن 14 یک تیر سبک وزن با سایز پایین است که ظاهر آن شبیه به حرف I می باشد. اهمیت تیر آهن 14 به دلیل حجم بالای تقاضای آن در صنعت ساخت و ساز برمی گردد. این تیر آهن ظبق استانداردهای خاصی تولید می شود که شاخص ترین این استاندارها، استانداردهای اروپایی، روسی و چینی و به طور خاص استال که آلمانی است می باشد.


قیمت تیر آهن


از آن جایی که تیر آهن یکی از اصلی ترین مقاطع فولادی در صنعت ساخت و ساز می باشد، قیمت تیر آهن برای افرادی که درگیر ساخت وساز هستند اهمیت زیادی دارد. قیمت تیر آهن به عوامل متعددی بستگی دارد که از جمله ی این عوامل:


1_قیمت نفت
2_هزینه های حمل ونقل
3_تاثیر تورم جهانی بر بازار داخلی
4_سیاست داخلی کشورها
5_میزان عرضه و تقاضا
6_فصل تولید تیر آهن
می باشند.


خرید تیر آهن


شما برای خرید تیر آهن و یا هر آهن آلات دیگر مورد نیاز ساختمان می توانید به سایت آهن طهران مراجعه کرده و یا با کارشناسان فروش ما برای دستیابی به آخرین قیمت رو محصولات فولادی تماس حاصل فرمایید.

 

 

خرید و فروش آهن ۱۴ در آهن طهران

 

 

 

 

سایر مطالب مرتبط به سایت آهن طهران:

پروفیل مبلی چیست؟
میلگرد بر چیست؟
پروفیل استیل چیست؟

 

۱۴۰۰ دوشنبه ۲۰ دي
164بازدید
کارشناس تولید محتوا
مطالب مرتبط
جدول وزنی میلگرد

آنالیز میلگرد های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 387 بیشتر
جدول وزنی تیرآهن

آنالیز تیرآهن های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 364 بیشتر
کاردبرد و انواع قوطی پروفیل در ساخت و ساز

قوطی پروفیل و دیگر مقاطع فولادی، پر مصرف ترین مصالح برای پروژه های ساخت و ساز هستند. تمام اسکلت های فلزی که در تأسیسات مختلف مشاهده می کنید از این متریال فولادی ساخته شده اند.

۱۳۹۹ يکشنبه ۱۶ آذر 1431 بیشتر