نحوه‌ی تولید میلگرد آجدار

نحوه‌ی تولید میلگرد آجدار

 

در این مطلب می خواهیم نحوه تولید میلگرد آجدار را توضیح دهیم. برای تکمیل این موضوع ابتدا مطلب را با عناوین میلگرد چیست، کاربرد میلگرد، انواع میلگرد، نحوه تولید میلگرد آجدار شروع و با عناوین قیمت میلگرد و خرید میلگرد مطلب را به پایان می رسانیم. پس تا پایان این مطلب با سایت آهن طهران همراه باشید.


میلگرد چیست؟


میلگرد یک مقطع فولادی و از پروفیل های مهم و پر استفاده در صنعت مخصوصا در صنعت ساختمان سازی به حساب می آید. و استفاده ی میلگرد در ساختمان به حدی است که تغییر در قیمت میلگرد می تواند بر قیمت تمام شده ی ساختمان تغییر قابل توجهی ایجاد کند. به همین دلیل همواره قیمت میلگرد مورد توجه ساختمان سازها بوده است.میلگرد یا آرماتور از کف ساختمان گرفته تا ستون ها مورد استفاده قرار می گیرند اما مهم ترین استفاده و یا بهتر است بگوییم مهم ترین نقش میلگرد در ساختمان، استفاده از آن در بتن ریزی است. شاید فکر کنید که عامل اصلی استحکام ساختمان ها بتن می باشد اما باید این مطلب را بدانید که بتن ها بدون میلگرد استحکام چندانی ندارند. زیرا بتن ها به تنهایی در برابر نیروهای فشاری مقاوم هستند و در مقابل نیروهای کششی و چرخشی مقاوم بسیار شکننده وضعیف هستند. متخصصان برای رفع این ضعف میلگرد را که در مقابل نیروهای کششی و چرخشی مقاوم هستند را کنار بتن قرار می دهند. این کار باعث ساخت سازه هایی می شود که هم در مقابل نیروهای فشاری و هم در مقابل نیروهای کششی مقاوم باشند. و در مواقعی مانند زلزله از فروریختن ساختمان جلوگیری کنند. در سایت آهن طهران ما بخش میلگرد را به چهار زیرگروه انواع میلگرد، مشتقات میلگرد، انواع کلاف و شمش تقسیم بندی کرده ایم که هر کدام از آنها دارای زیرگروه های مربوط به خود می باشند.

 

خرید میلگرد آجدار در آهن طهران


کاربرد میلگرد


میلگرد ها به اشکال مختلف در ساختمان سازی به کار می رود که در ادامه به برخی کاربردهای مختلف آن می پردازیم:


1_میلگرد راستا:

افزایش مقاومت کششی بتن


2_خاموت:

جلوگیری از بیرون زدگی آرماتورهای طولی در اثر کمانش و تحمل نیروهای برشی و جلوگیری از گسترش ترک


3_سنجاقی:

اتصال کامل میان میلگردهای طولی و خاموت


4_خرک:

قراردادن دوشبکه متوالی افقی با فاصله معین در داخل قالب


5_ادکا:

تحمل لنگرهای منفی در تکیه گاه های تیر و تحمل نیروهای برشی


6_رکابی:

برای در امتداد نگه داشتن آرماتورهای طولی یا عمودی در بتن ریزی دیوارها و دالها یا بین دو سفره آرماتور


انواع میلگرد


همانطور که در بخش های قبل توضیح دادیم ما در سایت محصولات را به زیر گروه های مختلفی تقسیم کرده ایم. انواع میلگرد که خود در زیر گروه میلگرد قرار دارد، خود دارای چند زیر دسته می باشد که عبارتست از:
1_میلگرد آجدار
2_میلگرد ساده
3_میلگرد کروم
4_میلگرد حرارتی
5_میلگرد استیل

 

انواع میلگرد با قیمت روز در آهن طهران

 


این ها انواع میلگرد های موجود در بازارند که هرکدام بسته به ویژگی های خاص خودشان کاربردهای مختلفی دارند و هر کدام در قسمت خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. ازآن جا که این مطلب در مورد میلگرد آجدار می باشد، می خواهیم در ادامه به پرفروش ترین میلگردهای آجدار در بازار اشاره کنیم:
1_ میلگرد آجدار 14 نیشابور A3
2_ میلگرد آجدار 16 نیشابور A3
3_ میلگرد آجدار 18 نیشابور A3
4_ میلگرد آجدار 20 نیشابور A3
5_ میلگرد آجدار 22 نیشابور A3
6_ میلگرد آجدار 25 نیشابور A3


نحوه‌ی تولید میلگرد آجدار


میلگرد آجدار غالبا به دو روش نورد گرم و نورد سرد تولید می شود. در این روش(روش نورد)، ابتدا فولاد از میان غلطک هایی که دارای شیارهای فرورفته ای می باشد عبور داده می شود و سپس در اثر فشار سطح آن تغییر شکل پیدا می کند و به میلگرد آجدار تبدیل می شود. در روش نورد گرم این فرآیند در دمای بالا نزدیک به دمای ذوب و در روش نورد سرد این فرآیند در دمای پایین نزدیک به دمای اتاق انجام می شود. در ساخت میلگرد علاوه بر آهن که عنصر اصلی سازنده میلگرد است عناصری مانند کربن،منگنز و سیلیسیم نیز به کار رفته اند که هرچه میزان کربن در آلیاژ بالا رود سختی میلگرد نیز افزایش پیدا می کند.


قیمت میلگرد آجدار


قیمت نهایی میلگرد در واقع برآیندی از قیمت تمام شده ی مواد اولیه آن مثل سنگ آهن و به علاوه ی ارزش افزوده کارخانه تولید کننده آن است. در کنار این عوامل هزینه های حمل و نقل، قیمت نفت مهم ترین عوامل محسوب می شوند. البته نباید تاثیر بازار ارز و دلار را نادیده گرفت.


خرید میلگرد


میلگرد آجدار یکی از محصولات پر مصرف در ساختمان سازی است، به همین دلیل باید در خرید میلگرد آجدار یا هر نوع میلگرد دیگری نهایت دقت را داشت و استعلامات قیمتی متعددی انجام شود تا در هزینه ها صرفه جویی شود. سایت آهن طهران همه ی شرایط لازم را برای خرید انواع آهن آلات را فراهم نموده و شما می توانید با مراجعه به سایت و تماس با مشاوران فروش ما بهترین تصمیم را در خرید خود انجام دهید.

 

خرید میلگرد آجدار با قیمت روز در بازار

 

 

 

سایر مطالب مرتبط به سایت خرید آهن آلات آهن طهران:

کاربرد نبشی ال با بال نامساوی
انواع قوطی پروفیل از لحاظ شکل کدام اند؟
تیرآهن 14 چیست؟

 

۱۴۰۰ سه شنبه ۲۸ دي
169بازدید
کارشناس تولید محتوا
مطالب مرتبط
جدول وزنی میلگرد

آنالیز میلگرد های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 382 بیشتر
جدول وزنی تیرآهن

آنالیز تیرآهن های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 361 بیشتر
کاردبرد و انواع قوطی پروفیل در ساخت و ساز

قوطی پروفیل و دیگر مقاطع فولادی، پر مصرف ترین مصالح برای پروژه های ساخت و ساز هستند. تمام اسکلت های فلزی که در تأسیسات مختلف مشاهده می کنید از این متریال فولادی ساخته شده اند.

۱۳۹۹ يکشنبه ۱۶ آذر 1408 بیشتر