سایزهای مختلف نبشی

سایزهای مختلف نبشی

 

در این مطلب می خواهیم در مورد سایزهای مختلف نبشی مطالبی را ارائه دهیم. برای کامل کردن این موضوع ابتدا مطالبی را با عناوین نبشی چیست، کاربرد نبشی، سایزهای مختلف نبشی همراه با محصولات موجود در سایت ارائه خواهیم داد و سپس مطلب را با توضیحاتی پیرامون قیمت نبشی و خرید نبشی به پایان خواهیم رساند. پس تا پایان این مطلب با سایت آهن طهران همراه باشید.


نبشی چیست؟


نبشی یکی از مهم ترین مصالح ساختمانی به شمار می رود که گاهی به صورت مجزا و گاهی به صورت مرکب در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. نبشی در زبان انگلیسی معادل Angle bar می باشد و با حرف L نمایش داده می شود. چونکه نبشی از لحاظ شکل ظاهری به صورت دو ضلع عمود برهم می باشد، آن را با حرف L نشان می دهند. به طور کلی ما در بازار با دو نوع نبشی سرو کار داریم:
1_نبشی صنعتی
2_نبشی ساختمانی
اگرچه نبشی در ساختمان سازی کاربرد بیشتری دارد اما استفاده های فراوانی نیز در صنعت از آن می شود. نبشی از لحاظ جنس می تواند پلاستیک، آلومینیوم، استنلس استیل و یا فولاد را شامل شود. در مورد نبشی های صنعتی باید گفت که نیاز کشور ما در این زمینه به دو صورت تامین می گردد، یا از طریق واردات از کشورهایی همچون اوکراین و روسیه و یا از طریق تولید کنندگان داخلی که شاخص ترین تولید کننده ی داخلی نبشی، کارخانه ی شکفته ی مشهد می باشد.

 

انواع نبشی در آهن طهران


کاربرد نبشی


استحکام، یکنواختی، وزن سبک، کاربرد آسان و بسیاری از این قبیل خصوصیات نبشی که باعث شده تا نبشی یکی از مقاطع پرکاربرد در ساختمان سازی باشد. کاربرد نبشی از آن جایی پررنگ تر می شود که می خواهیم استحکام قسمتی از سازه را بدون آن که وزن آن بیشتر شود بالا ببریم. همانطور که گفتیم نبشی کاربردهای متعددی دارد که در ادامه می خواهیم پنج مورد از مهم ترین این کاربردها را نام ببریم:
1_استفاده از نبشی در ساختمان سازی
2_استفاده از نبشی در صنعت
3_استفاده از نبشی در ساخت چهارچوب
4_استفاده از نبشی در قفسه بندی
5_استفاده از نبشی در تزئینات
که نبشی در هر کدام از این موارد خود به چندین شکل مورد استفاده قرار می گیرد.


انواع نبشی


نبشی ها را به طور کلی می توان از دو نقطه نظر به انواع مختلفی تقسیم کرد:
1_انواع نبشی از لحاظ شکل ظاهری
2_انواع نبشی از لحاظ نحوه تولید
نبشی از لحاظ شکل ظاهری به دو دسته نبشی بال مساوی و نبشی بال نا مساوی تقسیم بندی می شود. یعنی اگر دو ضلع عمود برهم دارای اندازه ی یکسان باشند به آن نبشی بال مساوی و اگر این دو ضلع دارای اندازه ی یکسان نباشند به آن نبشی بال نا مساوی می گویند. نبشی بال نا مساوی در مواردی استفاده می شود که استفاده از نبشی بال مساوی ممکن نباشد. همچنین نبشی ها از لحاظ نحوه ی تولید به دو دسته ی نبشی پرسی و نبشی فابریک تقسیم بندی می شوند. برای تولید نبشی پرسی از ورق آهنی استفاده می شود و از دستگاه رول فرمینگ جهت پرس کردن ورق های فولادی برش خورده استفاده می کنند. در تولید نبشی فابریک شمش های فولادی را وارد کوره حرارتی می کنند و با عبور آن ها از قفسه های مخصوص مقطع آن کاهش یافته و به نبشی تبدیل می شوند.


سایزهای مختلف نبشی


نبشی ها سایزهای بسیار زیاد و متنوعی دارند که هرکدام بسته به شرایط مورد استفاده قرار می گیرند که نام بردن همه ی این سایزها از حوصله ی این بحث خارج است. در سایت آهن طهران تمامی این سایزها را با برندهای مختلف در اختیار شما عزیزان قرار دادیم که با مراجعه به سایت می توانید به قیمت روز نبشی دسترسی پیدا کنید. در ادامه می خواهیم به پرفروش ترین سایزهای نبشی در بازار اشاره کنیم:
1_نبشی 3 (5/2 میل) شکفته
2_ نبشی 8 (8 میل) شکفته
3_ نبشی 10 (8 میل) شکفته
4_ نبشی 4 (3 میل) آریان فولاد
5_ نبشی 8 (8 میل) آریان فولاد
6_ نبشی 10 (10 میل) آریان فولاد
7_ نبشی 3 (3 میل) نستا
8_ نبشی 8 (8 میل) ذوب آهن
9_ نبشی 10 (10 میل) ذوب آهن


قیمت نبشی


همانطور که گفتیم نبشی از جمله پروفیل هایی است که در ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارد و قیمت نبشی متاثر از عوامل مختلفی است که از جمله ی این عوامل می توان به کیفیت مواد اولیه، وزن و ابعاد آن اشاره کرد. همچنین نبشی های پرسی که از ورق فولادی تولید می شوند متاثر از قیمت ورق فولادی می باشد.


خرید نبشی


از آن جا که نبشی از پروفیل های پر استفاده در ساختمان به شمار می رود باید در خرید نبشی دقت زیادی داشت. ما برای خرید نبشی یا دیگر آهن آلات مورد نیازتان سایت آهن طهران را که سال ها در این زمینه فعالیت دارد را پیشنهاد می کنیم. در سایت آهن طهران کلیه ی اطلاعات مورد نیازتان را می توانید به دست بیاورید و بهترین انتخاب را در خرید خود انجام دهید.

 

سایزهای مختلف نبشی

 

 

 

سایر مطالب مرتبط به سایت آهن طهران:

نحوه‌ی تولید میلگرد آجدار
کاربرد نبشی ال با بال نامساوی
انواع قوطی پروفیل از لحاظ شکل کدام اند؟

 

۱۴۰۰ سه شنبه ۵ بهمن
174بازدید
مطالب مرتبط
جدول وزنی میلگرد

آنالیز میلگرد های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 387 بیشتر
جدول وزنی تیرآهن

آنالیز تیرآهن های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 364 بیشتر
کاردبرد و انواع قوطی پروفیل در ساخت و ساز

قوطی پروفیل و دیگر مقاطع فولادی، پر مصرف ترین مصالح برای پروژه های ساخت و ساز هستند. تمام اسکلت های فلزی که در تأسیسات مختلف مشاهده می کنید از این متریال فولادی ساخته شده اند.

۱۳۹۹ يکشنبه ۱۶ آذر 1425 بیشتر