کاردبرد پروفیل سپری در صنعت و ساختمان

کاردبرد پروفیل سپری در صنعت و ساختمان

 

 پروفیل سپری یکی از پر استفاده ترین و کاربردی ترین مقاطع مورد استفاده در صنعت ساخت و ساز می باشد پروفیل سپری را غالبا به منظور تولید انواع مختلف درب و پنجره، اتصالات پل ها به ستون‌ها، ساخت ستون و خرپا، تولید سازه های فلزی، ساخت اسکلت گلخانه ها و تولید سقف های شیشه ای به کار می گیرند.

پروفیل های سپری که معمولا ابعاد مقطع آن ها گوناگون است، دارای طولی به اندازه 6 متر هستند. ضخامت این دسته از پروفیل ها مابین 0.9 میلی متر تا 2.5 میلی متر است. لازم به ذکر است که پروفیل های دارای ضخامت 2 میلی متر کاربردی ترین انواع پروفیل هستند جالب است بدانید که سایز لبه سپری را بر حسب میلی متر بیان می کنند. اندازه این لبه غالبا با اندازه دیواره ها مساوی می باشد. برای مثال در صورتی که سایز لبه سپری برابر 100میلی متر باشد، آن را سپری نمره ده می نامند. سپری های موجود در بازار را با توجه به ظاهر آن ها در دو دسته لبه گرد و لبه تیز دسته بندی می کنند. جالب است بدانید که پروفیل های لبه گرد، دارای سایز 30 الی 140 میلی متر می باشند. این در حالی است که اندازه سپری های لبه تیز، 20 الی 40 میلیمتر است. لازم به ذکر است که با توجه به نیاز مشتری، این سپری ها در کشور ما در ابعاد گوناگونی تولید می شود. البته طول استاندارد این پروفیل ها 6 و 12 متر است.

 

کاربرد سپری:

 

همان گونه که پیش تر اشاره کردیم، این دسته از پروفیل ها را غالبا به منظور ساخت درب ها و پنجره های مختلف، اتصال پله ها به ستون ها، تولید و ساخت سازه های فلزی پر استفاده و تولید ستون و خرپا مورد استفاده قرار می دهند. پروفیل های سپری را همچنین در تولید اسکلت گلخانه ها، تولید اسکلت سقف ها و نماهای شیشه ای و نورگیرهای زیر زمین به کار می گیرند. یکی از مهم ترین موارد استفاده این گروه از پروفیل ها، استفاده از آن ها به عنوان مهار کننده ساختمان و نیز در صنعت سد سازی می باشد

 

 

ردیف

 سایز سپری آهنی

 وزن هر شاخه سپری آهنی 6

متری بر حسب کیلوگرم

1

2

5.5 kg

2

2.5

8 kg

3

3

10.5 kg

4

3.5

14 kg

5

4

17.5 kg

6

4.5

22 kg

7

5

26 kg

8

6

37.5 kg

9

7

50 kg

10

8

62 kg

11

9

80 kg

12

10

98 kg

 

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين
1225بازدید
کارشناس تولید محتوا
مطالب مرتبط
جدول وزنی میلگرد

آنالیز میلگرد های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 437 بیشتر
جدول وزنی تیرآهن

آنالیز تیرآهن های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 421 بیشتر
کاردبرد و انواع قوطی پروفیل در ساخت و ساز

قوطی پروفیل و دیگر مقاطع فولادی، پر مصرف ترین مصالح برای پروژه های ساخت و ساز هستند. تمام اسکلت های فلزی که در تأسیسات مختلف مشاهده می کنید از این متریال فولادی ساخته شده اند.

۱۳۹۹ يکشنبه ۱۶ آذر 1574 بیشتر