چرا باید از میلگرد کروم استفاده کنیم؟

چرا باید از میلگرد کروم استفاده کنیم؟

صورت کلی میلگرد کروم از نوعی آلیاژ کروم است که خواصی که می توانیم در مورد فلز کروم بکار ببریم درجه سختی بالا این محصول و مقاومت خیلی عالی در برابر سایش است. چند ویژگی دیگر میلگرد کروم، مقاومت در برابر زنگ نزدن است. همینطور آسیب و فشار و رطوبت را خیلی عالی تحمل میکند. اگه شما قصد دارین از فلزی در محیط های مرطوب یا آبی استفاده کنید، میلگرد کروم بهترین انتخاب برای شما است. کیفیت کرومی که بکار رفته شده تاثیر چشمگیری بر روی قیمت شفت کروم ندارد ولی در قدرت و استحکام شفت کروم نقش مهمی دارد. فلز کروم یا میلگرد کروم در رنگ به صورت طبیعی و در رنگ خاکستری در طبیعت یافت می شوند و به آسانی دچار تغییر رنگ نمی شوند.  میلگرد کروم به دلیل اینکه درجه سختی زیاد برای کارهایی مثل جوش کاری یا محیط هایی که فلز باید جوش بخورد مورد استفاده قرار نمیگیرد. آلیاژ میلگرد کروم که با نام دیگری (شافت کروم) هم شناخته شده است، جزء آلیاژهای مربوط به حوزه صنعتی و خاص بوده و هست که جنس زیرساخت آن از فولاد CK45 است. همینطور این فلز روکشی از جنس کروم نیز دارد. شافت هارد کروم به صورت عمده برای ساخت جک هیدرولیک و یا پنوماتیک استفاده می شود.

 

میلگرد کروم

ویژگی میلگرد کروم

ویژگی اصلی شفت هارد کروم می توان به سطحی صاف و یکنواخت بودن آن اشاره کرد، البته مقاومت بسیار بالا در برابر سایش که به عنوان یک لاله ی پوششی در اکثر ماشین ها و وسایل حمل و نقل هم نیز بسیار قابل استفاده است.

 

شما عزیزان میتوانید برای خرید انواع میلگرد و خرید تیرآهن و ... به سایت آهن طهران مراجعه نمایید.

 

کاربرد آلیاژ میلکروم

آلیاژ میلگرد کروم دارای کاربردهای فراوانی می باشد که از آن جمله می توان به استفاده از آن در جرثقیل ها، کامیون های کمپرسی، بالابرها، انواع جکها، کلیه ماشین های راه سازی و ماشینهای صنعتی و جکهای هیدرولیک ماشین آلات کشاورزی اشاره نمود. ویژگی میل کرومویژگی اصلی شفت هارد کروم میتوان به سطحی صاف و یکنواخت بودن آن اشاره کرد، البته مقاومت بسیار بالا در برابر سایش که به عنوان یک لاله ی پوششی در اکثر ماشین ها و وسایل حمل و نقل هم به کار می زود.

 

میلگرد کروم

 

چرا میبایست از میلگرد کروم استفاده کنیم؟

به این صورت که در صنعت لایه ای که به عنوان لایه داخلی در ماشین ها ساخته می شود از جنس آهن است و لایه رویی از جنس کروم، مجموع این لایه ها به عنوان شافت یا شفت هارد کروم شناخته می شوند. میلگرد کروم می تواند تا دمای 400 درجه سانتی گراد مقاومت کند و همچنین در دماهای بیش از این شافت هارد کروم تغییری در عملکردش نشان نمی دهد. ارزش این فلز بیشتر به دلیل مقاومت بسیار زیاد آن در برابر ضد زنگ بودن آن و فرسایش آن است به ویژه وقتی کشف شد که افزودن کروم به فولاد تأثیر قابل توجهی در جلوگیری از فرسایش و تیرگی فولاد دارد. امروزه حدود ۸۵ درصد مصرف کروم دنیا برای ساخت فولاد ضد زنگ و همچنین آبکاری با کروم قابل استفاده است. اما یکی از مهمترین خواص کروم خواص ضد خوردگی آن است که از این رو از آن به عنوان یک پوشش برای ضد آب شدن سطوح میله­ ها و لوله­ ها نیز استفاده می شوند. و فعلا بهترین ماده برای اینکار است و در انواع مختلفی از صنایع از آن استفاده می شود.

 

 

جهت اطلاع از اخرین قیمت و مشاهده انواع محصولات از تمامی مدل ها و برند ها با وبسایت آهن طهران همراه باشید.

 

 

 

دیگر مطالب مربوط به سایت آیرون طهران:

10 عامل اثرگذار بر قیمت تیرآهن

جدول وزنی تیرآهن

۱۴۰۰ دوشنبه ۱۰ خرداد
515بازدید
مطالب مرتبط
جدول وزنی میلگرد

آنالیز میلگرد های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 382 بیشتر
جدول وزنی تیرآهن

آنالیز تیرآهن های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 361 بیشتر
کاردبرد و انواع قوطی پروفیل در ساخت و ساز

قوطی پروفیل و دیگر مقاطع فولادی، پر مصرف ترین مصالح برای پروژه های ساخت و ساز هستند. تمام اسکلت های فلزی که در تأسیسات مختلف مشاهده می کنید از این متریال فولادی ساخته شده اند.

۱۳۹۹ يکشنبه ۱۶ آذر 1408 بیشتر