حفاظ شاخ گوزنی چیست؟

حفاظ شاخ گوزنی چیست؟

 

حفاظ شاخ گوزنی همان گونه که از ظاهر و نام آن مشخص شده است از روی شاخ های گوزن مدل برداری و ساخته شده است. انواع مختلفی از نرده حفاظ شاخ گوزنی که شباهت ظاهری به شاخ گوزن را دارند در ایران موجود است، اما شاید کمتر حفاظ روی دیوار امنیتی همچون حفاظ شاخ گوزنی را دارا باشد. این نوع نرده حفاظ ساختمان برای استفاده بر روی انواع دیوار های ساختمانی از نوع آجر ، سفال ، یا سازه های فلزی به کار می رود و امنیت بسیار بالایی را به محیط مورد نظر شما می افزاید.

 

حفاظ شاخ گوزنی بر اساس نیاز خریدار و بر حسب ارتفاع دیوار و ساختمان  مورد نظر طراحی و ساخته می شود.این نوع از حفاظ ساختمان، با حجم  و تراکم متفاوتی در بازار موجود است. که بر اساس نیاز می توانید از مدلی که متناسب با دیوار و ساختمان شما باشد استفاده کنید. حجم و تراکم استفاده شده در بیشتر شاخه ها، ارتفاع بالا ، عرض بیشتر از دیوار از جمله مواردی هستند که می توانند امنیت ساختمان و مجل زندگیتان  را حفظ  کنند.

 

حفاظ شاخ گوزنی

 

نرده حفاظ شاخ گوزنی به شما این اطمینان را می دهد که اگر در محل زندگی و یا کار خود نباشید، امکان سرقت به حداقل خواهد رسید. این حفاظ ها مورد تایید نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران بوده که تایید بر امنیت بالای محصول می گردد. امروزه در سر در و روی دیوار های بسیاری از ساختمان های نظامی و امنیتی از این گونه حفاظ ها استفاده می کنند.

 

نرده شاخ گوزنی با جوش CO2 جوشکاری می شود. این موضوع استحکام بسیار بالایی به این حفاظ روی دیوار می دهد. همچنین شما قادر خواهید بود با توجه  به نمای ساختمان، آنرا در رنگ دلخواه خود تهیه کنید. نوک این حفاظ ها معمولا بسیار تیز بوده تا سارقان نتوانند از روی آن عبور کنند. معمولا این حفاظ آهنی نیازمند نگهداری ویژه ای نبوده و می توانید سالها با اطمینان از آنها استفاده کنید. به طور کلی حفاظ شاخ گوزنی نرده ،  حفاظ فلزی روی دیوار است که به جهت برخورداری از طراحی مناسب در ارتفاع و در عرض توانسته است راه عبور را برای سارقان و افراد ناآشنا ببندد. پوشش کامل روی دیوار ، تیز بودن میله های شاخ گوزنی ، قیمت مناسب و نصب سریع حفاظ شاخ گوزنی از مزایای این نرده بوده و همچنین حفاظ فلزی روی دیوار است .

 

 

انواع مدل های حفاظ

 

حفاظ سرنیزه ای :

 

حفاظ سرنیزه ای، نوعی حفاظ کلاسیک بوده که از نمونه های قدیمی حفاظ ها به شمار می آید. حفاظ سرنیزه ای از ورود افراد سارق و افراد خطرناک جلوگیری می کند. مزیت حفاظ سرنیزه ای این است که ارتفاع دیوارهای کوتاه را افزایش داده و امنیت ساختمان را بیشتر می کند. شاید فکر کنید که حفاظ سرنیزه ای دیگر قدیمی شده است و کاربرد زیادی ندارد؛ اما باید بدانید که این حفاظ ها هنوز هم برای حفاظ کشی دیوارهای ساختمانهای مختلف به کار می رود. بسیاری از مراکز تولید حفاظ و نرده، حفاظ سرنیزه ای را در طرح های مدرن تولید و به بازار عرضه می کنند. حفاظ سرنیزه ای به صورت یک طرفه، دو طرفه یا سه طرفه تولید می شود.  طول هر شاخه این حفاظ ها، حداقل 2 متر بوده است. نوع سرنیزه این مدل حفاظ ها، پرسی است. نسبت به دیگر حفاظ ها، حفاظ سرنیزه ای امنیت به نسبت پایین تری دارد.

 

حفاظ آبشاری:

 

حفاظ آبشاری از جمله حفاظ های کلاسیک بوده است که حفاظ آبشاری، ظاهری زیبای دارد و حفاظی ایمن و پرکاربردی بوده است. این مدل حفاظ ، ظاهری شبیه به آبشار دارد. پله پله بودن حفاظ آبشاری موجب می شود که احتمال ورود افراد سارق و خطرناک از بالای دیوار به صفر برسد. بسته به شرایط ساختمان، میزان امنیت، شرایط جغرافیایی مکان، می توان تعداد شاخه ها و تراکم شاخه های حفاظ آبشاری را تغییر داد.

 

حفاظ بوته ای:

 

حفاظ های بوته ای، امنیت بسیار بالایی را برای ساختمان فراهم می کنند. شکل ظاهری این حفاظ، شما را به یاد شکل در هم تنیده بوته های بیابان می اندازد. هرچه تراکم شاخه های این حفاظ بیشتر باشد، امنیت آن افزایش یافته و بیشتر می شود. فرم شاخه های حفاظ بوته ای به شکلی است که عبور از بالای آن تقریبا غیرممکن بوده است. ارتفاع شاخه های حفاظ بوته ای از 30 سانتی متر شروع می شود و تا 140 سانتی متر نیز افزایش پیدا میکند. حفاظ بوته ای به حفاظ خاری یا بوته خاری نیز شهرت دارد. این حفاظ به حفاظ شاخ گوزنی شباهت زیادی دارد.

 

حفاظ شاخ گوزنی:

 

حفاظ شاخ گوزنی یکی از بهترین و جدیدترین انواع حفاظ های دیواری است. اگر می خواهید هیچ دزد و سارقی وارد خانه شما نشود، روی دیوارهای خانه خود حفاظ شاخ گوزنی را به شما پیشنهاد می کنیم. نوک حفاظ شاخ گوزنی با منطق و الگوی خاصی ساخته شده است. شکل ظاهری این حفاظ، شما را به یاد شاخ های گوزن می اندازد. شاخ های گوزن، مهم ترین وسیله دفاعی این حیوان هستند. سرشاخه های حفاظ شاخ گوزنی بسیار تیز بوده؛ به همین دلیل است که عبور از این حفاظ کاری محال است.  جنس حفاظ شاخ گوزنی از میلگرد است. برای رنگ آمیزی حفاظ شاخ گوزنی از رنگ روغنی، رنگ پودری و کوره ای استفاده می کنند.

 

حفاظ لیلیوم:

 

حفاظ لیلیوم، ظاهری جذاب تر و زیباتر از حفاظ شاخ گوزنی دارد. حفاظ لیلیوم حفاظی بسیار زیبا و خاص بوده که برای ساخت این حفاظ از شکل گل لیلیوم الهام گرفته شده است. حفاظ لیلیوم را می توان در ارتفاع های مختلف ساخت؛ در این حفاظ هرچه قدر که شاخه های حفاظ تراکم بیشتری داشته باشند، ایمنی حفاظ لیلیوم نیز بیشتر می شود. حفاظ لیلیوم ترکیبی از زیبایی و کارایی بوده و مخصوص سخت پسندان است.

 

حفاظ لاله ای:

 

حفاظ لاله ای ترکیبی از حفاظ بوته ای و حفاظ شاخ گوزنی است. حفاظ لاله ای بسیار زیبا و چشم نواز است. حفاظ لاله ای، شاخه های خمیده و تیزی نیز دارد.  حفاظ لاله ای بسیار ایمن است و به هیچ سارقی اجازه ورود نمی دهد.

 

حصار و گل نرده

 

کاربردهای حفاظ شاخ گوزنی

 

حفاظ شاخ گوزنی را می توان به عنوان حفاظتی برای پنجره های مسکونی یا دفاتر اداری استفاده کرد. این حفاظ برای تمام دیوارها با عرضهای مختلف مناسب هستند. به همین دلیل، می توان از این حفاظ برای برقراری امنیت در بالکن و حیاط های کوچک آپارتمانی استفاده کنید. می توان در اطراف باغ های شخصی و ویلاها نیز حفاظ شاخ گوزنی نصب کرده و از مزایای این حفاظ بهره مند شوید. از نظر کادر حرفه ایی کارشناسان ما بهترین حفاظ در حال حاضر شاخ گوزنی هست و دلایل آن را نیز برای شما بازگو می کنیم

  • چون زیبا است و زیبایی ظاهری ساختمان را حفظ می کند.
  • بسیار ایمن است و به افراد اجازه عبور نمی دهد.
  • ارتفاع مناسبی دارد و برای دیوارهای کوتاه بسیار مناسب است.
  • در تمام مکانها می توان از حفاظ شاخ گوزنی استفاده کرد.
  • حفاظ شاخ گوزنی به عنوان نرده هم کاربرد دارد.
  • عرض بلند حفاظ شاخ گوزنی می تواند بیشتری میزان عرض دیوار را پوشش دهد.
  • احتمال سرقت از حفاظ شاخ گوزنی بسیار پایین است، زیرا جایی برای قراردادن دست و پا ندارد.
  • در شرایط آب و هوایی مختلف این حفاظ با دوام می ماند.

 

اهمیت حفاظ شاخ گوزنی

 

در صورتی که سارقین بتوانند از روی دیوار مکان مورد نظر عبور کنند و وارد محوطه ساختمان شوند کار تمام بوده و به آسانی میتوانند به مکان‌های مختلف در ساختمان نفوذ کرده و در صورتی که مانعی فیزیکی و یک جسم تیز و برنده مانند حفاظ شاخ گوزنی بر سر راه آنها سد گردد تا حدود زیادی از سرعت آنها کاسته شود و همچنین مانع عبور آنها از دیوار مورد نظر قرار می گیرد.

 

امروزه با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی در زمینه مختلف ، آدمی به فکر استفاده از حداکثر تجهیزات و امکانات برای ایجاد یک مانع محکم و پر قدرت فیزیکی در برابر هجوم سارقان و دزدان می باشد و یکی از این موارد استفاده از حفاظ شاخ گوزنی بوده است.

 

که در آن یک سری نرده و میلگرد بسیار تیز و برنده وجود دارند که در حکم یک نیزه بوده و میتواند برای فردی که قصد عبور از این نیز را دارد ایجاد صدمات بسیار زیادی کرده باشد.

میتوان گفت استفاده از حفاظ شاخ گوزنی با توجه به میله های فولادی که در آن به کار رفته است می‌تواند مشکلات و صدمات بسیار زیادی را برای افراد سارق و مهاجم ایجاد کند و حتی آنها را از فکر تهاجم به مکان مورد نظر منصرف می کند.

 

 

چرا باید از حفاظ شاخ گوزنی استفاده کرد ؟

 

نرده حفاظ شاخ گوزنی با توجه به ارتفاع و عرض مناسب در تمام سایز ها ، داری یک هارمونی مناسب بوده است که عبور از آن به نصبت سایر نرده حفاظ های روی دیوار کاری بسیار سخت و خطرناک است.

در حفاظ های کلاسیک که از میله های ساده با یک یا دو خم ساخته شده اند ، اگر فرض کنیم سارقی بخواهد از روی این نوع نرده محافظ ساده عبور کند در صورت اشتباه یا خطا نهایتا یا از روی نرده به زمین سقوط کرده یا این که نمی‌تواند عبور کند و از این کار منصرف خواهد شد .

 

در نرده حفاظ شاخ گوزنی این طور نیست با توجه به عرض زیاد این نوع از نرده حفاظ ساختمان  و استفاده از میله های تیز با تراکم بالا در مرحله اول عبور از این نوع نرده حفاظ ها بسیار سخت و دشوار بوده است که در صورتی شخصی قصد عبور داشته باشد در مواجه با این میله های تیز اگر لغزشی داشته باشد کمترین خطر پارگی شدید و عمیق و در صورت سقوط خطر مرگ را به همراه خواهد داشت.

 

نکته بسیار مهمی که سبب شده این نوع از نرده حفاظ ساختمان محبوبیت فوق العاده ای پیدا کند این است که در صورت نصب صحیح حفاظ شاخ گوزنی بعید میدانم که یک سارق دو بار شانس خود را برای عبور از این حفاظ امتحان کند.

 

 

حفاظ شاخگوزني يا دوربين مداربسته ؟ 

 

حفاظ شاخگوزني داراي  اولویت نسبت به استفاده از دوربین های پیشرفته ميباشد . دوربین هایی که برای کنترل دیوار نصب می شود معمولا بعد از مواجه شدن صاحب خانه با سرقت مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین از دوربین مداربسته به عنوان یک عامل باز دارنده نمیتوان استفاده کرد.

 

در صورتیکه حفاظ شاخ گوزني به علت طراحي فوق العاده و لبه های نوک تیز و فلزی اش میتواند صدمات جبران ناپذیری به فرد مهاجم وارد کند. به همین دلیل سارقانی که این حفاظ را بر روی دیوار مشاهده می کنند به دلیل ریسک بالا و صدمات جبران ناپذیر جانی آن عملا از فکر عبور صرف نظر خواهند كرد .

 

 

خرید حفاظ شاخ گوزنی

 

 

شما عزیزان می توانید به سایت آهن طهران مراجعه کرده و از انواع محصولات و قیمت های ما دیدن فرمایید و برای ثبت نهایی سفارش خود با کادر حرفه ایی کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

 

 

 

 

مطالب مرتبط با سایت آهن طهزان:

هر آنچه میبایست در مورد تیرچه کرومیت بدانید!

برشکاری ورق و انواع آن

میلگرد زیگزاگ چیست و چه کاربردی دارد؟

 

 

 

۱۴۰۰ شنبه ۵ تير
476بازدید
مطالب مرتبط
جدول وزنی میلگرد

آنالیز میلگرد های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 384 بیشتر
جدول وزنی تیرآهن

آنالیز تیرآهن های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 363 بیشتر
کاردبرد و انواع قوطی پروفیل در ساخت و ساز

قوطی پروفیل و دیگر مقاطع فولادی، پر مصرف ترین مصالح برای پروژه های ساخت و ساز هستند. تمام اسکلت های فلزی که در تأسیسات مختلف مشاهده می کنید از این متریال فولادی ساخته شده اند.

۱۳۹۹ يکشنبه ۱۶ آذر 1419 بیشتر