سولجرها کجا استفاده می شوند؟

سولجرها کجا استفاده می شوند؟

سولجرها ابزاری هستند که از لحاظ هیدرواستاتیکی می‌توانند فشار وارده از طرف بتن ریزی را تحمل کنند و در حفظ شکل اولیه قالب ها تاثیر بزرگی بگذارند. در حقیقت این ابزار یک سیستم حمایتی برای سازه هایی مانند دیوارها به وجود می‌آورد که امکان تحمل فشار جانبی و فشارهای استاتیکی را فراهم می سازد و به نوعی به حفظ سازه کمک خواهد کرد. ابزارهایی مانند پین و گوه برای نگه داشتن قالبهای فلزی در کنار یکدیگر و همچنین جک ساختمانی برای نگهداری قالب ها در ارتفاع ضروری هستند. اما باید قبول کنیم که برای بتن ریزی دیوارهای مرتفع و همچنین برای حجم بتن ریزی بالا این سولجرها هستند که به عنوان سیستم حمایتی عمل می کند.

 

خرید سولجر

 

سولجرها کجا استفاده می شوند؟

 

سولجرها ابزارهای هستند که می توانند به عنوان یک سیستم حمایتی برای دیوارهای بلند به کار گرفته شوند. اما کاربرد آنها بسیار فراتر از این موضوع است و امکان استفاده از آنها به عنوان پشت بند افقی پنل به صورت یکپارچه نیز وجود دارد. بنابراین در پروژه‌هایی مانند بتن ریزی پل های شهری و بتن ریزی تونل‌ها می‌توان از این ابزار برای نگهداری قالب ها و پشتیبانی از این ابزارها از آنها استفاده کرد.

 

ویژگی های مهم سولجرها

 

سولجر قطعات فلزی قابل اتصال به یکدیگر هستند که در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید وعرضه می شوند و به شکل های مختلفی اجرا می شوند. در حقیقت این ابزارها به صورت پنل هایی در ابعاد ۱ تا ۳ متر هستند و در انتهای آنها سوراخ هایی در نظر گرفته می شود که با استفاده از پیچ و مهره می توان آنها را به یکدیگر متصل کرد. برای اتصال این ابزار ها به یکدیگر باید از بلت عصایی یا مهره خروسکی و موارد مشابه آنها استفاده کنید که با توجه به شرایط پروژه امکان انتخاب گزینه های متنوعی را نیز دارند.

 

سولجر قالب بندی چیست؟

 

سولجر قالب بندی برای سازه های بسیار سنگین و با ارتفاع بالا استفاده می شوند.از سولجر قالب بندی برای سازه هایی که از بتن ساخته می شوند و عرض بتن از ۲۰ سانتی متر بیش تر می باشد، استفاده می کنند. برای نگهداری سولجر قالب بندی به ابزار های دیگری نیاز می باشد مثل بولت عصایی، واشر کاس، مهره. جنس سولجر قالب بندی از ورق های فولادی ۳۷ st و با ضخامت ۳ سانتی متر می باشند. سولجر ها ارتفاع و وزن متفاوتی نیز دارند.

ارتفاع سولجر: ۱ متر، ۱٫۵ متر، ۲ متر، ۲٫۵ متر، ۳ متر

وزن: ۱۴٫۵ کیلوگرم، ۲۱٫۵ کیلوگرم، ۲۶٫۵ کیلوگرم، ۳۵٫۵ کیلوگرم، ۴۰ کیلوگرم

 

خرید سولجر

مزایای سولجر قالب بندی

 

سولجرهای قالب بندی یکی از ابزارهای مهم در ساخت و ساز محسوب می شوند که امروزه به دلیل گسترش ساخت و ساز به دلیل افزایش جمعیت و ایجاد ساختمان های با ارتفاع زیاد و مهم تر برای استحکام سازه ها از بتن استفاده می کنند و بهترین قالب برای بتن سولجر قالب بندی است. از مهم ترین مزایای سولجر قالب بندی:

سولجر قالب بندی به دلیل فرم هندسی که دارد، مقاومت بیش تری نسبت به سایر قالب ها در برابر فشارهای جانبی بتن نیز دارد.

بعد از شکل گیری بتن و باز کردن سولجر قالب بندی، یک سطح صاف و زیبا از بتن را مشاهده خواهید کرد.

 

استفاده از سولجرها در ارتفاع بالا امنیت بیش تری را تامین خواهد کرد.

قابلیت جداسازی دارد.

شیره سیمان را به خود جذب نمی کند.

ساده ترین روش نصب را دارد.

قابلیت تکرار پذیری را دارد.

دوام زیادی دارد و از لحاظ اقتصادی بسیار با صرفه می باشند

قیمت سولجر قالب بندی

قیمت سولجر ها با توجه به ابعاد و وزن و به دلیل تغییر در نرخ ها متفاوت می باشند.

 

سولجرها طول غیر استاندارد هم دارند ،در مواردی خاص می توان با درخواست مشتریان محترم و با توجه به تناژ درخواستی امکان تولید قطعات در ابعاد غیر معمول نیز وجود دارد.

 

وزن سولجر چقدر است؟

 

تقریبا وزن سولجر ها به صورت زیر می باشد:

 14 کیلو گرم:سولجر 100سانتی متر

22 کیلو گرم:سولجر 150 سانتی متر

28 کیلو گرم:سولجر 200 سانتی متر

33 کیلو گرم:سولجر 250 سانتی متر

38 کیلو گرم:سولجر300 سانتی متر

 

قیمت سولجر

 

شما عزیزان می توانید به سایت آهن طهران مراجعه کرده و از انواع محصولات و قیمت های ما دیدن فرمایید و برای ثبت نهایی سفارش خود با کادر حرفه ایی کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

 

 

دیگر مطالب مرتبط به سایت آهن طهران:

لوله گالوانیزه چیست؟

سقف عرشه فولادی چیست؟

انواع لوله استنلس استیل صنعتی و کاربرد آن

 

۱۴۰۰ دوشنبه ۲۱ تير
350بازدید
مطالب مرتبط
جدول وزنی میلگرد

آنالیز میلگرد های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 383 بیشتر
جدول وزنی تیرآهن

آنالیز تیرآهن های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 363 بیشتر
کاردبرد و انواع قوطی پروفیل در ساخت و ساز

قوطی پروفیل و دیگر مقاطع فولادی، پر مصرف ترین مصالح برای پروژه های ساخت و ساز هستند. تمام اسکلت های فلزی که در تأسیسات مختلف مشاهده می کنید از این متریال فولادی ساخته شده اند.

۱۳۹۹ يکشنبه ۱۶ آذر 1419 بیشتر