مراحل تولید تسمه ماشین کاری

مراحل تولید تسمه ماشین کاری

 

تولید ورق های فولادی در کارخانه های تولید فولاد چه در داخل و چه در خارج از کشور محصولات فولادی خود را به گونه ای عرضه میکنند که تا صنایع پایین دستی این کارخانجات بتوانند به صورت عام از محصولات ارائه شده را استفاده کنند. ورقهای تولیدی در کارخانجات عمدتاٌ به صورت ورقهایی (Sheet) با ابعاد ۱.۵*۶.۰ و ۲.۰*۶.۰ و۱.۲۵*۶.۰ در مقیاس متر می باشند اما در بعضی از این سایزها ، کارخانه هایی هستند که ورق های خود را با طول ۱۲ متر به بازار روانه می کنند.

 هر یک از صنایعی که از فولاد به عنوان مواد اولیه استفاده می کنند بسته به نوع مصرف و محصول تولیدی خود ، ورقهای آهنی را به اندازه مورد نظر و دلخواه خود در می آورند تا در خطوط تولید محصول مصرفی خودشان به مصرف برسند. فولاد در صنایع مختلف کاربردهای متنوعی دارد  پس صنایع مختلف از این ورقها در قالب تسمه هایی با ضخامت وهمچنین عرضهای متنوعی استفاده می کنند.از صنایعی مثل تولید سازه های فلزی که از تسمه های عریض استفاده می شود تا ساخت درب های آکاردئونی که از حداقل عرض تسمه فلزی بهره می برند. پس هر یک از آنها از سایز تسمه  آهنی موردنظر خود بهره میگیرند. پس فولاد مورد نظر با توجه به اینکه در کجا و چه کاربردی دارد به اندازه دلخواه در آمده و در عرض و ضخامتهای متنوع به بازار مصرف فولاد ارائه میشود.

 

فروش تسمه ماشین کاری

 

تولید تسمه ماشین کاری

 

مرحله اول تولید تسمه ماشینکاری: برش ورق

 

ورقهای فولادی پس از تخلیه در کارخانه در قسمت برش در انتظار قرار می گیرند و با توجه به اینکه مصرف تسمه های ماشینکاری شده در مواردی بریده می شوند که عموماً دقت بالا و تلرانس های ابعادی سخت گیرانه تری نیز دارند اما باید دقت کرد که تولید این محصولات نیز مستلزم دقت و رعایت نیاز به تلرانس ها می باشد. از این رو برش با اسفاده از دستگاه گیوتن ورق بر انجام گرفته که با توجه به دستور تولید قرار دستگاه برای عرض تسمه مورد نیاز تنظیم می شود و سپس برش ها بر روی شیت ورق مربوطه انجام می گیرند. این کار علاوه بر دقت فراوان در زمان تنظیم نیازمند تجربه و صبر و حوصله بسیار زیادی در پرسنل برشکار است تا تسمه ماشینکاری شده نهایتاً از کیفیت بالایی برخوردار شود. بر اساس سفارش و وزن مورد نیاز برش ها انجام می گیرند و ورق بر اساس ابعاد مورد نظر برش خورده می شوند و در قسمت پشت گیوتین دپو می گردد. در این مرحله عملیات برشکاری به پایان رسیده است و تسمه ها از خط برش خارج شده و وارد مرحله ماشینکاری می شوند

 

مرحله دوم تولید تسمه ماشینکاری: اطو کشی Ironing

 

با توجه به اینکه تسمه های برش خرده از یک ورق مادر برش می خورند و در زمان برش دچار خم شدگی حول محور طولی خود می شوند به این معنی که ورق ها به شکل یک قطاعی از یک دایره بسیار بزرگ در می آیند و به شکل که در پروسه تولید انواع ورق پیش می آید، اصطلاحاً «شمشیری شدن» می گویند چرا که تسمه بریده می شود و در کل مسیر طول خود دارای یک خمیدگی می باشند. جهت مرتفع کردن این اشکال از انجام نورد سرد بر روی ورق برش خورده انجام می شود . بدین ترتیب با غلتکهایی که تعبیه می شوند ورق به صورت تخت وارد دستگاه شده و پس از طی شدن طول ورق از غلتکها خمش بوجود می ایند در طول تسمه برطرف شده و تسمه از لحاظ خمیدگی کاملاً صاف می شود و به صورت شمش درمی آیند. و اشکال شمشیری شدن کاملاً برطرف می گردد و درحقیقت کل تسمه از قطعه ای خمیده به صورت یک خط صاف در می آید.

 

مرحله سوم تولید تسمه ماشینکاری : ماشینکاری نهایی

 

با توجه به اینکه ضخامت ورقی که به زیر گیوتین می رود و با توجه به شکل تیغه ها اشکال دیگری همزمان با شمشیری شدن پیش می آیند و به آن هم پیچیدگی تسمه به حول محور طولی گفته می شود. این پیچیدگی اصطلاحاً «شکلات پیچ» نامیده می شود. به همین دلیل ترتیب ورق شبیه به روکش شکلات که به دور آن پیچیده می شود، دچار تابیدگی شده است. این بار جهت برطرف کردن این اشکال بازهم با استفاده از عملیات نورد سرد و به کمک غلتکهایی ورق را در جهت سخت آن وارد کرده تا تابیدگی آن بر طرف می شود. این اشکال با افزایش عرض تسمه ماشینکاری کاهش کمتر رخ می دهد بدین معنی که در عرض های کمتر بیشتر دچار این عارضه می شود البته باید گفت که نسبت ضخامت به عرض تسمه هم در این مطلب تاثیر گذار است.

 

فروش تسمه ماشین کاری

 

کاربرد تسمه ماشین کاری

 

کاربرد تسمه ماشین ‌کاری در مصارف صنعتی، ساختمانی، سازه های فزی، گاردریل، کشتی سازی، کابل تلفن و برق، بسته بندی بارهای سنگین، ساخت گریتینگ و … به کار می رود.

 

ویژگی های تسمه‌ماشین کاری

 

ظاهر صاف و تمیز و یکدست

کیفیت بالا

قیمت بالاتری نسبت به تسمه نوردی دارد.

 

شما عزیزان می توانید برای قیمت ورق و قیمت تسمه ماشینکاری به سایت آهن طهران مراجعه کرده و از انواع محصولات ما دیدن فرمایید و برای ثبت نهایی سفارش خود با کادر حرفه ایی کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

 

 

برخی مطالب مرتبط به سایت طهران:

آیا استفاده از میلگردهای حرارتی ضرورتی دارد؟

سولجرها کجا استفاده می شوند؟

لوله گالوانیزه چیست؟

 

 

۱۴۰۰ يکشنبه ۲۷ تير
395بازدید
مطالب مرتبط
جدول وزنی میلگرد

آنالیز میلگرد های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 382 بیشتر
جدول وزنی تیرآهن

آنالیز تیرآهن های تولیدی فروشگاه اینترنتی آهن آنلاین بر اساس استاندارد ملی ایران

۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۹ فروردين 361 بیشتر
کاردبرد و انواع قوطی پروفیل در ساخت و ساز

قوطی پروفیل و دیگر مقاطع فولادی، پر مصرف ترین مصالح برای پروژه های ساخت و ساز هستند. تمام اسکلت های فلزی که در تأسیسات مختلف مشاهده می کنید از این متریال فولادی ساخته شده اند.

۱۳۹۹ يکشنبه ۱۶ آذر 1408 بیشتر