تیرآهن 10 ذوب آهن

دسته بندی: انواع تیرآهن
رنگ:
سایز:
با ما تماس بگیرید
مقایسه keyboard_backspace
درباره محصول

تیرآهن IPE

تا پیش از آن، تیر آهن های IPE یا همان تیر آهن های I شکل به عنوان مصالح پایه و رایج در ساختمان سازی ها و ساخت و سازها مورد استفاده قرار می گرفت.شرکت Bethehem، شرکتی آمریکایی بود  که اولین بار این نوع تیر آهن را ایجاد کرد و توانست جایگاه بسیار مهمی را در ساخت و ساز های مهم، مانند پل سازی، ساخت آسمان خراش و … ایفا کند.

 

ساختار تیرآهن

تیر آهن ها نیز مانند سایر مواد و مصالح دارای انواع مختلفی هستند و در ساخت و طراحی آن ها استانداردهای مختلفی رعایت می گردد.در ابتدا لازم است دو اصطلاح مهم درباره ساختار تیر آهن را به صورت مختصر توضیح دهیم

بال تیرآهن

 به کناره ها و لبه های یک تیر آهن ، بال تیر آهن می گویند.

 

مزایا و معایب

تیر آهن ها نیز مانند همه مواد و مصالح مصرفی، معایب و مزایای خاص خود را دارند و می بایست متناسب با شرایط و کاربرد، به کار گرفته شوند.در زیر سعی کردیم معایب و مزایای استفاده از تیر آهن را بیان کینم

مزایا

- امکان توسعه سازه پس از اتمام

- امکان اتصال چند قطعه ب همدیگر

- امکان عرضه آن به صورت پیش ساخته

- معمولا در ارتفاعات زیاد مورد استفاده قرار میگیرد

معایب

- ضعف در دمای زیاد

- خوردگی و فساد فلز در مقابل عوامل خارجی

- تمایل قطعات فشاری به کمانش

- جوش نامناسب انواع استانداردهای ساخت تیر آهن

 

استاندارد های تیرآهن

 شرکت های سازنده تیر آهن ، از استانداردهای مشخصی در ساخت تیر اهن استفاده می کنند.از 3 استاندارد IPE ، INP  و IPB عمدتا در ساخت تیر آهن ها استفاده می شود  که در زیر جزییات بیشتری از این استانداردها بیان می گردد :استاندارد IPEاستاندارد رایج در تولید تیر آهن در کشورهای اروپایی و ایران- ضخامت بالهای آن یکنواخت می باشد.- معمولا در ارتفاع های 80 تا 600 میلیمتری تولید می گردند.- ضخامت بال آن ثابت بوده و تیرآهن های ایجاد شده در این استاندارد،  به صورت I شکل می گیرنداستاندارد INP- استاندارد رایج در تولید تیر آهن در کشورهای چین و روسیه- برخلاف استاندارد IPE، دو بال تیر آهن های ایجاد شده در این استاندارد شیب ملایمی دارند.- معمولا در ارتفاع های 80 تا 600 میلیمتری تولید می گردند.استاندارد IPBطول بال ها در این تیر آهن ها، نسبت به تیرآهن های استاندارد IPE افزایش یافته است.به این استاندارد، استاندارد "بال پهن" نیز می گویند.

 

برش تیرآهن

انواع روش های برش تیر آهن در حال حاضر و با توجه به تکنولوژی های موجود، به دو روش زیر می توان تیر آهن ها را برش داد :برش به روش کوپال (روش سرد)در این روش از یک دستگاه به نام قطع کن سنگین استفاده می شود. این دستگاه که به برش مخصوص نیز مجهز است ، تیرآهن ها را به صورت سرد و در امتداد خط قطع می کند.برش به روش برنول (روش گرم)در این روش یک کارگرماهر با شعله قوی حاصل از ترکیب استیلن و اکسیژن به همراه لوله برنول، اقدام به برش تیر آهن می کند.

 

انواع تیرآهن

از انواع تیر آهن که کاربرد بسیار زیادی دارد و از استاندارد های مورد تایید ایران و اروپا میباشد تیر آهن IPE‌ میباشد. تیر آهن IPE از ضخامت بال و جان یکسانی برخوردار است. اگر به جان و بال این نوع تیر آهن نگاهی بیندازید متوجه خواهید شد که هیچ تفاوتی در ضخامت بال و جان وجود ندارد و یکسره از یک قطر مشخص برخوردار میباشد.اما اگر بخواهیم مقایسه ای بین ضخامت جان و بال تیر آهن IPE با تیر آهن INP داشته باشیم باید بگوییم ضخامت تیرآهن های IPE‌ بیشتر میباشد. از انواع تیر آهن که مورد تایید کشورهایی همچون آمریکا، ترکیه، اسپانیا، لهستان، آلمان و کره میباشد تیر آهن INP میباشد.این نوع  تیر آهن بر خلاف تیر آهن IPE از ضخامت متفاوتی در بال و جان خود برخوردار است. ضخامت بال با فاصله این تیر آهن در قسمت فوقانی باریک و در قسمت تحتانی پهن تر میباشد که این اختلاف ضخامت با یک شیب ملایم ایجاد میشود.تیر آهن نوع INP به تیر آهن اروپایی و یا پروفیل نرمال نیز معروف است.

 

کاربرد تیرآهن

استفاده از تیر آهن در ساختمان سازی به حدی است که امروزه تمامی مهندسان و افرادی که در صنعت ساختمان سازی فعالیت میکنند به مزیت های بی شمار آن تاکید ویژه ای دارند.از جمله مزایای تیر آهن باید به توسعه پذیری آن اشاره نمود بدین ترتیب که اگر ساخت سازه به پایان رسید میتوان تیر آهن دیگری را  به تیر آهن به کار رفته در ساختمان متصل نمود و کار گسترش سازه حتی بعد از اتمام ساخت و ساز را انجام داد. امکان اتصال قطعات ریز و درشت به تیر آهن وجود دارد.سازه های بتنی از این قابلیت برخوردار نیستند و با امکان نصب قطعات بر روی آنها دشوار میباشد. هر قطعه فلزی و یا غیر فلزی را به راحتی میتوان به تیر آهن جوش و یا پیچ و مهره نمود و اتصال را به انجام رساند. در سازه هایی که ارتفاع آنها زیاد میباشد به راحتی میتوان از تیر آهن استفاده نمود.در حقیقت امکان استفاده از تیر آهن در ارتفاع وجود دارد و محدودیتی از این لحاظ وجود ندارد. اجزا و قطعاتی که بصورت پیش ساخته به تیر آهن متصل میگردند به راحتی یافت میشوند و مشکلی در تهیه این قطعات نخواهید داشت. 

جهت اطلاع از اخرین قیمت و مشاهده انواع محصولات از تمامی مدل ها و برند ها با وبسایت آهن طهران همراه باشید

محل بارگیری:
بنگاه تهران
وزن تقریبی:
98
طول شاخه:
شاخه
واحد فروش:
شاخه 12 متری
افزودن نظر

محصولات مشابه شاید این محصولات را بپسندید

تیرآهن 16 ذوب آهن
قیمت : 2,660,000 تومان
تیرآهن 18 ذوب آهن
قیمت : 3,260,000 تومان
تیرآهن 16 فایکو
قیمت : 2,450,000 تومان
تیرآهن 14 فایکو
قیمت : 1,920,000 تومان
تیرآهن 16 اهواز
قیمت : 2,420,000 تومان
تیرآهن 22 ذوب آهن
قیمت : 5,350,000 تومان
تیرآهن 27 ذوب آهن
قیمت : 7,350,000 تومان
تیرآهن 8 ترک
قیمت : 1,300,000 تومان
تیرآهن 14 ماهان
قیمت : 1,780,000 تومان
تیرآهن 16 ماهان
قیمت : 2,420,000 تومان